Trnavské rybníky
reklama

Hádzaná bude v Trnave bývať v nedeľu dopoludnia, na úvod príde Dunajská Streda

ŠPORT - Hádzaná | 24.2.2023, 07.00, Ján Král

HBC Trnava ide do jarnej časti s rozšírením kádrom, do mužstva chcú v klube zapracovať dorastencov.

Hádzaná bude v Trnave bývať v nedeľu dopoludnia, na úvod príde Dunajská Streda

Trnavskí hádzanári vstupujú do jarnej časti s veľkou chuťou vyhrávať. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Hádzaná sa bude v Trnave hrávať opäť v nedeľu dopoludnia. V tradičnom čase o 10:30 odohrá HBC Trnava všetky duely jarnej časti druhej najvyššej slovenskej hádzanárskej súťaže. Prvý už tento víkend.


HBC Trnava privíta v nedeľu 26. februára o 10:30 v Mestskej športovej hale súpera z Dunajskej Stredy. Na jeseň zvíťazili Trnavčania na Žitnom ostrove 29:26, víťazstvo chcú zopakovať aj tentoraz.


"Ide o húževnatého súpera. Sú mladí, behaví, drzí, zobrali do mužstva viacero hráčov zo Šale, ktorá sa odhlásila z extraligy. K nám sa zase z tohto tímu vrátili Mikovič a Cozens, ktorí v Šali hosťovali. Dunajskostredčania sa budú snažiť nám nanútiť ich štýl hry, my budeme vychádzať zo zabezpečenej obrany a rýchlych protiútokov," hovorí pred zápasom brankár HBC Trnava Branislav Augustín.

ŠUPA technika
reklama


V jesennom stretnutí zahviezdil Peter Lužák, ktorý vtedy strelil 14 gólov. Počas sezóny pre zranenie vynechal viacero stretnutí, v nedeľu však chce nastúpiť. "Na piatkovom tréningu sa ukáže, či to bude možné," pokračoval Augustín. 


Prípravné zápasy, ktoré malo HBC naplánované s ŠKP Bratislava a Malackami, sa napokon pre maródku neodohrali, Trnavčania preto hrávali modelované stretnutia medzi sebou. Cez zimnú prípravu zároveň mužstvo zapracovalo na kondícii


"Tréner nás nešetril, toľko medicinbalov, čo túto zimu, som nenahádzal za posledné roky. Veľa sa tiež behalo, chalani sa pripravovali aj individuálne, na tréningy však chodilo približne 20 hráčov. Trénovali s nami tiež vo väčšom počte dorastenci, čo je veľmi dobrý signál. Počítame aj s ich postupným zaraďovaním do súťažných duelov."

 

Brankár Branislav Augustín patrí k oporám trnavského kolektívu. Foto: Ján Král

 


Staronovými tvárami v tíme sú bývalí hráči Andrej Opálek, Jakub Johanes a Dávid Drobný. Chuť na hádzanú tak v Trnave očividne rastie. Medzi hráčmi, ale aj fanúšikmi, ktorí navštevovali jesenné zápasy vo veľmi solídnom počte.


"Za kabínu poviem, že už sa veľmi tešíme. Veríme, že už túto nedeľu príde opäť veľa ľudí," dodal Augustín. Predaj lístkov sa začína v deň zápasu o 9:00.


HBC Trnava po jeseni vedie tabuľku o dva body pred Bratislavskou hádzanárskou akadémiou.
 

Domáce zápasy HBC Trnava

nedeľa 26. februára o 10:30: HBC Trnava - DAC Dunajská Streda


nedeľa 19. marca o 10:30: HBC Trnava - Sokol Cífer


nedeľa 2. apríla o 10:30: HBC Trnava - Agrokarpaty Pezinok

 

nedeľa 23. apríla o 10:30: HBC Trnva - HŠK-74 Kolárovo


nedeľa 14. mája o 10:30: HBC Trnava - Bratislavská hádzanárska akadémia

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda 3
reklama
Cisárky Sereď
reklama