Trnavské rybníky
reklama

Ako ušetriť za prenájom sídla spoločnosti? Najlepšie s virtuálnym sídlom

AKTUALITY - Firmy | 23.2.2023, 17.31, reklamný článok

Začiatky podnikania sú často sprevádzané snahou o redukovanie výdavkov na nutné minimum. Predsa len sa nedá ešte „oprieť“ o minulé zisky. Jednou z oblastí, v ktorých sa dá v určitých prípadoch ušetriť, sú aj náklady spojené so sídlom spoločnosti.

Ako ušetriť za prenájom sídla spoločnosti? Najlepšie s virtuálnym sídlom

Ilustračné foto: fizkes / Shutterstock.com


Nie vždy sú vlastné priestory potrebné

Každá spoločnosť musí mať zo zákona v Obchodnom registri zapísanú adresu svojho sídla. V závislosti od oblasti, v ktorej firma podniká, však nie je reálne sídlo vždy potrebné. To sa týka hlavne rôznych „kancelárskych“ firiem.

 

V takýchto prípadoch je prenájom kancelárskych priestorov v podstate zbytočnou investíciou.

 

Hlavne ak by spoločnosť vedela túto sumu minúť napríklad na svoju propagáciu, či už v podobe potlače rôznych reklamných predmetov pomocou sublimácie, alebo väčšej online kampane (alebo akokoľvek inak).

 

 

Ideálne riešenie pre mnohé začínajúce spoločnosti

Ako sa však v takýchto prípadoch vysporiadať s nutnosťou mať nejaké sídlo? Riešením môže byť zapísať ako sídlo spoločnosti svoju adresu trvalého pobytu, ale aj ak s takýmto miešaním podnikania a súkromia nemáte v podstate problém, treba si uvedomiť, že na potenciálnych zákazníkov to nebude pôsobiť príliš seriózne.

 

V takýchto prípadoch je oveľa lepším riešením výhodné virtuálne sídlo. Takýmto spôsobom je možné mať sídlo spoločnosti aj na lukratívnej adrese len za niekoľko eur mesačne. Okrem iného tak ide aj o lacný spôsob zvýšenia prestíže spoločnosti.

 

Prirodzene sa natíska jedna zásadná otázka: ako je riešené to, že poštové zásielky budú chodiť na adresu virtuálneho sídla?

 

Či už si budete pre zásielky chodiť, alebo si ich necháte preposielať, prípadne skenovať, súčasťou prenájmu virtuálneho sídla je aj online systém na správu pošty, ktorý obsahuje archív všetkých došlých zásielok aj s informáciami o tom ako bolo s každou zásielkou naložené. Prehľad tak zaručene nestratíte.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama
Cisárky Sereď
reklama