Trnavské rybníky
reklama

Ako zvýšiť spokojnosť zamestnancov aj inak, než výškou mzdy?

AKTUALITY - Firmy | 24.2.2023, 11.09, reklamný článok

Aj keď na spokojnosť zamestnancov má nezanedbateľný vplyv výška ich platu, dávno neplatí, že ide o jediný faktor, ktorý má v tomto smere nejaký vplyv. Aby sa zamestnanci cítili v práci naozaj dobre, musí byť myslené nielen na ich ohodnotenie.

Ako zvýšiť spokojnosť zamestnancov aj inak, než výškou mzdy?

Ilustračné foto: Pressmaster / Shutterstock.com


Benefity môžeme rozdeliť na dve veľké skupiny, finančné a nefinančné

Poskytovanie rôznych benefitov pre zamestnancov je čoraz viac súčasťou firemnej kultúry aj na Slovensku. A to je len a len dobre. Nejde pritom len o firemné vianočné darčeky zabalené v praktických bavlnených taškách s potlačou loga firmy.

 

Pracovné benefity môžeme rozdeliť na finančné a nefinančné. Aj keď finančné sú rozhodne lákavé, obľube sa tešia aj tie, ktoré sú nefinančné. Nie všetko týkajúce sa spokojnosti zamestnancov je totižto o peniazoch.

 

Poďme sa preto teraz v krátkosti pozrieť na niektoré z najobľúbenejších nefinančných pracovných benefitov.

 

 

Toto sú najobľúbenejšie nefinančné benefity, ktoré potešia nejedného zamestnanca

Začneme benefitmi, ktoré poskytujú nadštandardné voľno. Môže ísť všeobecne o niekoľko dní dovolenky nad rámec zákona alebo aj voľno počas narodenín alebo iných významných udalostí.

 

Prečo sú takéto benefity obľúbené, je jasné, každý si rád dopraje extra voľno od pracovných povinností.

 

V súvislosti s dochádzaním do práce množstvo zamestnancov oceňuje určitú dávku flexibility, čo sa pracovného času týka. Či už v tom, že si (v rámci možností) budú môcť určiť čas, kedy začnú pracovať, alebo im bude umožnené pracovať aj z domu, možností je v tomto ohľade viacero.

 

Na záver ešte spomenieme variácie jedného z benefitov, ktoré si môžu zamestnanci užívať prakticky denne.

 

Môžete zamestnancom zabezpečiť zdravé raňajky do práce, či napríklad čerstvé ovocie a nápoje k dispozícii kedykoľvek, keď bude mať niekto chuť.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama