Trenčín takmer vstal v Trnave z popola, z jasného zápasu bola dráma

ŠPORT - Futbal - Spartak | 25.2.2023, 17.12, Ján Král

Spartak mal hodinu zápas vo svojich rukách, viedol rozdielom triedy, napokon sa ale o výsledok strachoval.

Trenčín takmer vstal v Trnave z popola, z jasného zápasu bola dráma

Takto strelil Ofori druhý gól Spartaka. Foto: trnavskyhlas.sk

Tréner Spartaka Michal Gašparík urobil oproti zápasu s Ružomberkom viacero zmien v zostave. V dueli s Trenčínom vynútene absentoval Savvidis, ktorý pauzoval pre päť žltých kariet. Jeho pozíciu zaujal Procházka.

Na lavičke zostali tentoraz Ristovski a Oseni. Taiwo sa vrátil na hrot a jarnú premiéru v základnej zostave mal v strede poľa Štefánik. Po dištanci hral na stopérsko poste opäť Štetina.

Spartak mal do zápasu raketový nástup. Štefánikovu strelu spoza šestnástky ešte Vozinha chytil, v tretej minúte ale už nemal nárok, keď Ofori prihrávkou našiel Taiwa, jeho zakončenie síce obrana zblokovala, lopta sa však odrazila na päťku pred Twardzika a ten nekompromisne zavesil pod brvno.

V šiestej minúte bolo už 2:0. Koštrna našiel v šestnástke prihrávkou Oforiho a zimná akvizícia andelov z Paderbornu umiestnenou strelou k tyči zvýšila trnavské vedenie.

V 14. minúte sa do šance dostal Taiwo, tiesnený dokázal prekonať Vozinhu, Bagín však stihol loptu pred čiarou odkopnúť do bezpečia.

Do siete nemala ďaleko ani Twardzikova strela, spoza pokutového územia tesne minul cieľ.

Trnava ďalej trhala trenčiansku defenzívu, Taiwo sa predral do zakončenia, Vozinha ale jeho ranu z uhla zneškodnil.

Trnavský útočník sa do gólových štatistík nezapísal ani po vysunutí od Štefánika. Gólman hostí proti nemu stihol včas vystúpiť.

V 25. minúte minúte mala Trnava ďalšiu veľkú šancu. Po rohu Štefánika hlavičkoval nikým  nekrytý Procházka, trafil ale priestor, kde stál Vozinha.

Pokusy Trenčína vrátiť sa do zápasu nemali potrebné atribúty, Trnavu výraznejšie vystrašila až Kmeťova plávajúca rana z 25 metrov v 36. minúte.

Spartak bol na ihrisku jasne lepší vo všetkých činnostiach, tragický prvopolčasový výkon Trenčína podčiarkol v 40. minúte Vozinha.

Takáč poslal dlhý nákop na Taiwa, brankár Trenčína vybehol v snahe odvrátiť loptu za šestnástku, zle si však vypočítal jej odskok, podbehol ju a Taiwo, za ktorým nestíhal stopér Bagín, pohodlne skóroval do prázdnej bránky.

Trenčiansku zástavu mohol ešte do prestávky dvihnúť Soares, Takáča však zo sedem metrov neprekonal.

Po návrate z kabín sa začali diať nečakané veci. Tréneri na oboch stranách prestriedali a pomohlo to Trenčínu, ktorý sa vrátil do zápasu.

Jeden z nových hráčov na ihrisku Ujlaky išiel v šestnástke príliš razantne do súboja s Kozlovským, čo rozhodca Kišš posúdil ako faul a Gajdoš z nariadenej penalty po hodine hry znížil.

V 64. minúte Soares našiel v šestnástke Mičudu, ten vyslal krížnu strelu po zemi, ktorú sklzom umiestnil do siete Kupusovič a z ničoho nič bolo už len 3:2.

Pokoj do trnavských radov mohol vniesť z priameho kopu Štefánik, neskôr Ofori len tesne minul. Na druhej strane Takáč zasiahol výborne po pokuse Gajdoša a nepríjemnom rotovanom centri Dos Santosa.

Hosťom sa už vyrovnať nepodarilo, v závere ešte prišli o vylúčeného Hollého, ktorý po strkanici videl druhú žltú kartu.

Fortuna liga – 21. kolo:

FC Spartak Trnava – AS Trenčín 3:2 (3:0)
Góly: 3. Twardzik, 6. Ofori, 40. Taiwo – 60. Gajdoš (pen), 64. Kupusovič
ŽK: Procházka, Paur, Taiwo – Soares, Oladoye, Hollý, Gajdoš
ČK: 90+. Hollý (Trenčín)
Rozhodovali: Kišš – Jekkel, Zemko
Diváci: 2603
SPARTAK: Takáč – Koštrna, Štetina (56. Ujlaky), Kóša, Twardzik (56. Daniel) – Procházka – Ofori (86. Paur), Bukata (56. P. Karhan), Štefánik (90+. Čurma), Mikovič – Taiwo. Tréner: Gašparík.
TRENČÍN: Vozinha – Yem (80. Dos Santos), Bagín, Stojsavljevič (46. Pires), Kozlovský – Bainovič (46. Oladoye) – Soares, Hollý, Gajdoš, Kmeť (46. Kupusovič) – Okunola (61. Mičuda). Tréner: Zimen.

Marián Zimen, tréner Trenčína: „Do zápasu sme nevstúpili dobre, nesplnili sme plán ani zámer, chýbala nám kompaktnosť, kontakt v súbojoch, väčšia agresivita, dôraz, ani pohybovo to nebolo tak ako si predstavujeme. Tým pádom sme nemohli byť úspešní. V druhom polčase sme zvýšili aktivitu, zrýchlili hru, niektoré situácie sme zjednodušili, dostali sme sa dvoma gólmi do hry, ale dnes to nestačilo ani na bod.“

Michal Gašparík, tréner Spartaka: „Na rozdiel od minulého zápasu s Ružomberkom sme veľmi dobre vstúpili do stretnutia, boli sme efektívni, z dvoch šancí sme dali dva góly. Potom sa chalani bavili futbalom spolu s ľuďmi, darilo sa nám kombinovať, mali sme ďalšie príležitosti, mohli sme aj skôr zvýšiť na 3:0. Prvý polčas bol z našej strany výborný. V druhom polčase som do toho vstúpil ja striedaniami, potom prišla jedenástka, ktorá zmenila dianie na ihrisku. Trenčín vycítil šancu, znervózneli sme a napokon môžeme byť radi, že sme to ustáli, aj keď Trenčín už za stavu 3:2 nemal vyložené šance s výnimkou možno jednej nebezpečnej. Mohli sme zápas zavrieť na 4:2, Ofori to netrafil, potom to bolo do poslednej sekundy nervózne. Pre nás dôležité tri body, som rád, že sme zvíťazili.“