Trnavskí hádzanári neudržali s Dunajskou Stredou päťgólové vedenie a prehrali

ŠPORT - Hádzaná | 26.2.2023, 13.28, Ján Král

V bránke hostí čaroval Bálint Merva.

Trnavskí hádzanári neudržali s Dunajskou Stredou päťgólové vedenie a prehrali

Ani trinásť gólov Tomáša Laha napokon na triumf Trnavy nestačilo. Foto: Ján Král

Štart do odvetnej časti prvej hádzanárskej ligy trnavským hádzanárom nevyšiel. Na domácej palubovke prvýkrát v sezóne prehrali. S Dunajskou Stredou síce viedli v zápase už o päť gólov, napokon ale húževnatému súperovi podľahli 29:31.

Prvý polčas sa ani jednému tímu nepodarilo odskočiť na výraznejší rozdiel, do šatní sa išlo za stavu 17:15. HBC Trnava výborne zachytilo úvod druhého dejstva a v úvode 33. minúty sa dostalo do vedenia 20:15.

Potom však prišlo množstvo zahodených šancí, v bránke Dunajskej Stredy vytiahol fantastické zákroky Bálint Merva, mnoho trnavských striel skončilo tesne vedľa, či dokonca na  konštrukcii bránky.

Hostia sa postupne vrátili do stretnutia, v 46. minúte vyrovnali na 24:24 a v 51. minúte sa ujali vedenia 26:25, ktoré postupne narástlo až do štvorgólového rozdielu.

V závere Trnavčania dokázali znížiť stratu na jediný gól, posledné slovo ale mal hosťujúci Adrián Gábriš, ktorý po rýchlej kontre stanovil na konečných 29:31 a uzavrel svoj osobný gólový nástrel v dueli na deväť gólov.

Na trnavskej strane strelil 13 gólov Tomáš Laho, tentoraz to však na body nestačilo.

Z hľadiska hnalo Trnavčanov dopredu sedem stoviek fanúšikov. Foto: Ján Král

"Vedeli sme, že to bude veľmi ťažký zápas. Verili sme si, hovorili sme si, že ak vyhráme o dva – tri góly, budeme spokojní. Bohužiaľ, pozahadzovali sme veľké množstvo, až štrnásť, šancí. Brankár súpera robil zázraky, podal perfektný výkon. Trochu sme zlyhali v obrannej fáze, DAC má pohyblivých hráčov, trochu sme sa obávali, či to zvládneme po fyzickej stránke," zhodnotil duel prezident trnavského klubu Ján Lukačovič, ktorý pri neúčasti potrestaného hlavného kouča Vladimíra Teplanského zastával tentoraz úlohu trénera.

"Už mám toľko rokov za sebou na trénerskom poste, že to nie je pre mňa žiadna novinka, ale predstavoval som si to výsledkovo samozrejme inak. Musím ale uznať, že súper hral veľmi dobre. Keď vedieme o štyri – päť gólov, nemôžeme robiť toľko chýb. Posledných 15 minút bolo u nás o hlave. Bolo to aj trochu poučné, už sme boli možno trochu pyšní, že stále vyhrávame. Verím však, že sa znova vrátime na víťaznú vlnu," dodal Lukačovič.

Ján Lukačovič bol po zápase z výsledku sklamaný. Foto: Ján Král

V ďalšom kole cestujú Trnavčania do Stupavy, kde sa v sobotu 4. marca o 18:30 stretnú s tímom Záhoráci Stupava/Malacky B

Doma sa opäť predstavia v nedeľu 19. marca o 10:30, keď v Mestskej športovej hale v Trnave privítajú Cífer.