Trnavské volejbalistky po cennom víťazstve živia šancu na druhé miesto

ŠPORT - Volejbal | 28.2.2023, 07.00, prispievatelia

Po triumfe nad VKP Bratislava čaká na Trnavčanky už v stredu dohrávka s lídrom súťaže.

Trnavské volejbalistky po cennom víťazstve nad VKP Bratislava. Foto: Zuzana Branišová

Volejbalistky Hit UCM Trnava dosiahli cenné víťazstvo, vo štvrtom kole nadstavbovej časi na domácej palubovke zdolali VKP Bratislava 3:1. Pre Trnavčanky to bol už pätnásty triumf v aktuálnej sezóne Niké extraligy žien.

V zápase pred početnou diváckou kulisou sa očakával kvalitný volejbal aj vďaka trom seniorským reprezentantkám na strane VKP Bratislava a najlepšiemu útoku v extralige na strane Trnavčaniek.

V prvom sete začali lepšie hostky, ktoré zatlačili domáce servisom a postupne si vypracovali niekoľkobodový náskok. Domáce dievčatá však bojovali, ale napriek snahe nedokázali set otočiť.

Druhý set bol  presným opakom toho prvého. Hostky začali robiť chyby na príjme a domáce k bojovnosti pridali aj kvalitné a odvážne zakončenie v útoku.

V priebehu zápasu to bol najmä vyrovnaný "mikrosúboj" výborne hrajúcich univerzálok Zuzany Písečnej na strane VKP Bratislava s 19 bodmi a Ivany Povrazníkovej na domácej strane, ktorá bola aj vyhlásená za najlepšiu hráčku zápasu tiež s 19 bodmi.

"Myslím si, že diváci mohli vidieť bojovný volejbal s množstvom dlhých výmien. Naposledy sme hrali v Trnave začiatkom januára, a tak sme sa veľmi tešili na súboj na domácej palubovke. Vďaka kolektívnemu výkonu a podpore plného hľadiska sa nám podarilo poraziť aktuálneho víťaza Slovenského pohára," zhodnotila výkon domácich Ivana Povrazníková.

Rozhodujúce momenty prišli v treťom sete, kde hostky viedli 15:9, aj 19:15, ale Trnavčanky sa nevzdávali a postupne zacítili svoju šancu na obrat zápase. Do koncovky vyrovnali na 19:19 a od stavu 21:21 už nedovolili hostkám uhrať ani loptu a dokonale zaskočili favorita.

Na úspech v Trnave nestačil ani grandiózny výkon bratislavskej reprezentačnej blokárky Emy Smieškovej, ktorá získala 16 bodov a na sieti bola veľkou oporou hostiek.

Na strane domácich zostala väčšia túžba po víťazstve a s trochou športového šťastia vo štvrtom sete prakticky od začiatku viedli.

V závere ešte dotiahli hostky na rozdiel jedného bodu, ale v poradí druhý mečbal využila trnavská smečiarka Rosinská a útokom po čiare ukončila zápas.

Volejbalistky Hit UCM Trnava sa opäť v domácej hale predstavia už v stredu 1. marca o 19:00 v odloženom zápase proti Slávii EU Bratislava. Zápas bude vysielaný aj v priamom prenose na TV JOJ ŠPORT.

V zápase budú chcieť domáce odplatiť prehru Slávistkám zo semifinále slovenského pohára a v prípade víťazstva za určitých podmienok ešte môžu pomýšľať na druhé miesto v tabuľke.

Hráčky zápasu Povrazníková a Smiešková. Foto: Zuzana Branišová

NIKÉ EXTRALIGA ŽENY – nadstavba - skupina o titul – 4. kolo:

HIT UCM TRNAVA – VKP BRATISLAVA 3:1 (-19, 19, 21, 23)
Rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Sarka, 270 divákov.
HIT UCM: Kotuličová 7, Sivičeková 3, Rosinská 18, Límová 6, Povrazníková 19, Konárová 15, liberka Poláčková (Tomčíková 0, N. Jánošíková 0, Ritterová 0). Tréner: R. Filípek.
VKP: Ta. Hrušecká 8, Smiešková 16, Z. Písečná 19, Murillo 9, Spevár 8, Kohútová 6, liberka Pelozo (Dreisigová 2, Štermenská 0, Návratová 0, Fartelová 1). Tréner: P. Bernáth.

Hráčky zápasu: Ivana Povrazníková (Hit UCM Trnava) – Ema Smiešková (VKP Bratislava)

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: „Dobre sme si zašportovali. Solídna návšteva v dobrej atmosfére. Podčiarknuté naším víťazstvom. Fajn sobota.“

Pavel Bernáth, tréner VKP: „Zápas sme si prehrali v treťom sete, kde sme viedli 15:9 alebo 19:15. Prehajdákali sme toto vedenie a nezískali ho. Trnava zacítila šancu na víťazstvo a využila ju. Otočila tretí set a vo štvrtom prakticky počas celého priebehu viedla.“