Spartak vyhral v Komárne, postúpil do semifinále pohára

ŠPORT - Futbal - Spartak | 28.2.2023, 16.13, Ján Král

Prvý gól dali andeli po priamom kope, ktorý zahrali neplánovane. Ako uviedol tréner Gašparík, hráči si signál vymysleli priamo na trávniku.

Spartak vyhral v Komárne, postúpil do semifinále pohára

Mikovič strelil prvý trnavský gól, Taiwo druhý. Foto: Lukáš Grinaj

Tréner Spartaka Michal Gašparík nemohol na pohárový duel v Komárne počítať so zraneným Twardzikom, naopak, k dispozícii bol po treste už Savvidis. Prvýkrát počas jari nastúpil od začiatku zápasu v strede poľa Paur, pozíciu na ľavom krídle zaujal netradične Bukata.

Z hľadiska sledoval zápas osobne aj tréner Slovana Bratislava Vladimír Weiss, práve belasí budú najbližším súperom andelov v lige.

Terén na štadióne v Komárne znemožňoval súvislú kombinačnú hru, lopta hráčom odskakovala, čo vyhovovalo bojovným domácim hráčom, ktorí Trnavu v prvom polčase nepustili k jej tradičnej hre. Andeli sa presadzovali len ťažko, z priameho kopu trafil bránku Procházka, po ďalšej štandardke napálil bez prípravy mimo Mikovič. Komárno v prvom polčase pohrozilo hlavičkou Tótha, brankár Takáč ale bol pozorný.

Cez prestávku nahradil v trnavskej zostave Procházku útočník Ristovski a Spartak prešiel z rozostavenia 4-1-4-1 na systém 4-4-2. Trnavčania spresnili kombináciu, ale do výrazných šancí sa nedostávali.

Vykúpenie priniesla 63. minúta. Spartaku vyšiel priamy kop, Štetina namiesto strely z diaľky rozbehol Mikoviča, ktorý polostrelou – poloprihrávkou hľadal na zadnej tyči spoluhráča, loptu však netečoval Taiwo ani Kóša a tak skončila na radosť trnavského tábora v bránke – 0:1.

Spartak sa po góle vrátil k pôvodnému hernému systému, na krídlo sa posunul Taiwo. Práve Nigérijčan bol na konci rýchlej akcie v 71. minúte, keď Ofori na dvakrát dostal loptu do šestnástky, Taiwo sa obtočil okolo obrancu a strelou k tyči zvýšil trnavské vedenie.

V závere ešte mohol trnavské víťazstvo vylepšiť striedajúci Oseni, hlavou však nezakončil presne. Na opačnej strane andeli ustáli štandardku, keď na päťke po predošlej hlavičke Mészárosa nedosiahol na loptu Šimko.

Spartak si vybojoval postup do semifinále Slovnaft Cup-u, ktoré už sa hrá na dva zápasy. Súpera spozná po losovaní.