Volejbalistky Hit UCM po tesnej prehre so Sláviou privítajú Projekt RD SVF

ŠPORT - Volejbal | 3.3.2023, 15.20, prispievatelia

Proti Slávii Bratislava opäť päťsetová dráma, v sobotu Trnavčanky privítajú mladé reprezentantky.

Na smeči Trnavčanka Límová. Foto: Zuzana Branišová

Hit UCM Trnava v dohrávanom stretnutí 3. kola nadstavbovej časti Niké Extraligy žien v skupine o titul tesne podľahlo lídrovi súťaži - VK Slávia EU Bratislava 2:3.

Začiatok zápasu bol vyrovnaný a ani jeden z tímov sa nedostal do výraznejšieho náskoku. Zlom v sete prišiel až v koncovke, kde domáce hráčky vyhrávali 21:18, čo ešte Slávia dorovnala, ale od stavu 21:21 uhrali hostky iba jeden bod a domáce Hitky vyhrali 25:22.

Podobný priebeh mala aj prvá polovica druhého setu, pričom Slávii sa podarilo otočiť stav zo 14:12 na 15:18. To bolo rozhodujúce a druhý set Slávistky vyhrali v pomere 25:19.

To nabudilo domáce volejbalistky a hneď v úvode tretieho si vypracovali vedenie 12:5 a aj napriek zlepšenej hre Slávie v nasledujúcom priebehu to domáce hráčky ustáli a vyhrali set 25:23.

Štvrtý set bol opäť vyrovnaný pričom až v koncovke sa domáce hráčky dostali do vedenia 20:17 a už to vyzeralo, že Hitky dotiahnu zápas do úspešného konca a vyhrajú 3:1, ale Slávistky boli proti a získali 6 bodov v rade na čo už domáce Hitky nezareagovali. Slávia tak vyhrala štvrtý set 25:21.

Piaty set bol už v pevne v rukách Bratislavčaniek, ktoré si hneď v úvode skráteného setu vybudovali náskok 8:2 a rozhodujúci set vyhrali 15:7.

V zápase sa z domácich hráčok najviac darilo smečiarke Michaele Rosinskej s 20 bodmi a  univerzálke Ivane Povrazníkovej, ktorá získala 19 bodov a bola vyhlásená za hráčku zápasu na domácej strane.

Za Sláviu získala 26 bodov bývalá hráčka Trnavy Darja Doluda.

Hit UCM Trnava si aj napriek tesnej prehre udržala 3. miesto a už túto sobotu 4. marca o 19.00 ich v Mestskej športovej hale v Trnave čaká mládežnícke družstvo Projekt RD SVF.

NIKÉ EXTRALIGA ŽENY – nadstavba – 3. kolo:
HIT UCM TRNAVA – VK SLÁVIA EU BRATISLAVA 2:3 (22, -19, 23, -21, -7)
HIT UCM: Sivičeková 3, Rosinská 20, Límová 7, Povrazníková 19, N. Jánošíková 15, Kotuličová 5, liberky Poláčková a Pagáčová (Chovanová 3, Tomčíková 0, Ritterová 1). Tréner: R. Filípek.
VK SLÁVIA EU: Doluda 26, Hašková 17, Páneková 4, S. Slivková 0, A. Fričová 18, Földesiová 11, liberka Magdinová (Cibulová 0, K. Slivková 5, Pavlíková 2). Tréner: M. Matušov.
Rozhodovali: Schimpl a Štěpánek, 170 divákov.

Hráčky zápasu: Ivana Povrazníková (Hit UCM Trnava) – Rebecca Földesiová (VK Slávia EU Bratislava)

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: „Bojovali sme, snažili sme sa. Žiaľ, nedokázali sme vo štvrtom sete zúročiť dobre rozbehnutý zápas.“

Michal Matušov, tréner VK Slávia EU: „Na môj vkus sme si neubránili také množstvo a v kvalite lôpt, ako by som si predstavoval. Viem, že v tejto činnosti dokážeme byť omnoho kvalitnejší. Na druhej strane nás držal útok a vygradovalo to slušnou úspešnosťou v závere zápasu. Oproti poslednému zápasu krok vpred k zlepšenému výkonu a to nás tiež okrem víťazstva teší.“