Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Spartak bude mať v derby veľkú podporu, špeciálnym vlakom idú stovky fanúšikov

ŠPORT - Futbal - Spartak | 4.3.2023, 10.30, Ján Král

Červeno-čierni môžu v prípade víťazstva ešte viac zamotať boj o titul.

Spartak bude mať v derby veľkú podporu, špeciálnym vlakom idú stovky fanúšikov

Keď sa hralo derby naposledy na Tehelnom poli, Trnavčania sa tešili z víťastva v slovenskom pohári. Foto: Peter Kollár

reklama

 

Základná časť Fortuna ligy vyvrcholí dnes záverečným kolom, jasným šlágrom je súboj Slovana Bratislava so Spartakom Trnava. Andeli v prípade víťazstva môžu stiahnuť stratu na belasých na jediný bod.


Červeno-čierni sa budú môcť oprieť aj o podporu z hľadiska. Na Tehelné pole vycestuje špeciálnym vlakom viac ako 800 fanúšikov Spartaka.

 

Kým predaj lístkov do hosťovského sektora v piatok definitívne skončil, vstupenky na vlak, ktorí si organizujú fanúšikovia vo vlastnej réžii, sa ešte dopredávajú.

reklama

 

Zakúpiť si ich bude možné hodinu pred odchodom u koordinátora fanúšikov Spartaka Antona Krippela na vlakovej stanici. Vlak odíde z Trnavy o 14:20.


„Už sa mi ozvali niektorí ľudia, očakávam, že nás bude napokon takmer 900. Ľudí vyzývame, aby sa pri preprave riadili pokynmi autorít z radov fanúšikov a hlavne nepoškodzovali vlak. Akékoľvek škody budeme musieť uhradiť. Platí tiež, že opití fanúšikovia nebudú do vlaku vpustení. Na štadióne sa zase treba riadiť pokynmi našich spíkrov,“ uviedol Anton Krippel.


Vlak pôjde do stanice Bratislava – Nové Mesto, odkiaľ trnavskú fanúšikovskú ekipu dopravia k štadiónu pripravené autobusy.


Na presun bude dohliadať polícia. Pri porušovaní zákonov sa začínajú pokuty pri rizikových zápasoch na sume 500 eur.


Pred štadiónom bude dvojzónova kontrola. Sektor hostí bude monitorovaný kamerovým systémom. Prípadné škody na štadióne by si domáci klub vymáhal od Spartaka.


Na derby sa teší celý klub, netaja sa tým aj zverenci trénera Michala Gašparíka. „Keď vidím ako je tím nastavený počas tréningov, aká motiváciu a energia vládne v kabíne, tak s nádejou verím vo víťazstvo,“ povedal Abdulrahman Taiwo.


„Vieme, že sa chystajú na zápas naši fanúšikovia vlakovým špeciálom. Je to najkrajší zápas v slovenskej lige, bodaj by bol zaplnený štadión. Derby je špecifické, krízy v ňom neplatia. Slovan sa pripraví na nás, my na nich. Vieme s akým cieľom sme išli do jarnej časti, verím, že ho budeme napĺňať,“ poznamenal kapitán Spartaka Martin Mikovič.


Derby má výkop dnes o 16:30, v priamom prenose ho odvysiela TV Dajto. Komentovať bude Andrej Zvolenský.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Tanex
reklama