Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Po lúpežných prepadnutiach na železničnej stanici v Trnave zatkli 5 osôb

AKTUALITY - Trnava | 8.3.2023, 10.08, prispievatelia

Medzi zadržanými sú dve ženy a traja muži.

Po lúpežných prepadnutiach na železničnej stanici v Trnave zatkli 5 osôb

Ilustračné foto: trnavskyhlas.sk

reklama

 

Zo zločinu lúpeže obvinil trnavský vyšetrovateľ päť osôb, ktoré koncom minulého roku prepadávali a okrádali ľudí na trnavskej železničnej stanici.

 

Zbili a okradli ženu, aj invalidného dôchodcu. Pre všetkých obvinených, medzi ktorými sú aj dve ženy, žiada vyšetrovateľ väzbu. Až do rozhodnutia súdu zostávajú v cele policajného zaistenia.


Ako informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, najskôr dvaja muži a jedna žena napadli 39-ročnú ženu, s ktorou spoločne popíjali.

Trnava - Planuj mesto
reklama

 

Keď zistili, že má dosť peňazí, vylákali ju na autobusovú stanicu, kde ju zbili, okradli a lup si rozdelili. V útoku prestali, až keď obeť nekládla žiadny odpor. Pri útoku utrpela obeť zlomeninu stavca a skončila v trnavskej nemocnici.


V druhom prípade dobili a okradli invalida s francúzskou barlou. Podľa kamerových záznamov mu okrem faciek do tváre uštedrili aj kopance do tela.

 

Kvôli svojmu hendikepu a prevahe osôb sa nedokázal ubrániť. Na základe získaných dôkazov vzniesol vyšetrovateľ obvinenie zo zločinu lúpeže piatim osobám, 40-ročná Trnavčanka je obvinená z oboch skutkov.


„V prípade prvej lúpeže im hrozí strata slobody až na osem rokov, pri druhej lúpeži je sadzba vyššia. Osoba, ktorú prepadli, bola v zmysle zákona chránenou osobou a kvalifikuje sa ako závažnejší skutok, za ktorý hrozí strata slobody až na 12 rokov,“ dodala Linkešová.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Tanex
reklama