Volejbalistky zdolali Projekt RD SVF, do play-off pôjdu z tretieho miesta

ŠPORT - Volejbal | 9.3.2023, 12.20, prispievatelia

V 1. kole play-off sa stretnú s tímom z východu VK Prešov.

Volejbalistky zdolali Projekt RD SVF, do play-off pôjdu z tretieho miesta

Trnavčanky po víťaznom zápase. Foto: Zuzana Branišová

Hit UCM Trnava vyhral v piatom kole nadstavbovej časti Nikté Extraligy žien vo volejbale nad družstvom Projekt RD SVF 3:0.

Mladé reprezentantky vstúpili do zápasu odvážne a vytvorili si v prvom sete náskok 6:2. Domáce Hitky skoncentrovali svoj výkon a postupne sa na súperky doťahovali, až dorovnali na 17:17.

Trnavčanky kvalitným servisom a obranou prebrali iniciatívu a viedli 23:20. Vyzeralo to, že domáce už nepripustia drámu v koncovke setu, avšak hostky otočili na 24:23 v ich prospech.

Hitky následne odvrátili setbal, čo ich povzbudilo a dokázali vyhrať prvý set 26:24.

Koncovka prvého setu mala pozitívnu odozvu na hru trnavského družstva a začiatok druhého setu patril im, keď viedli 8:0.

Následne sa mladé súperky začali doťahovať, avšak od stavu 15:12 pre domáce, neuhrali ani jeden bod a domáce suverénne vyhrali 25:12.

Tretí set začal ako predchádzajúci a domáce hráčky viedli 8:1. V ďalšom priebehu sa hra vyrovnala a družstvá sa doťahovali až do stavu 18:18, keď v koncovke si Hitky pomohli kvalitným servisom a dotiahli zápas do víťazného konca 25:20.

„Vedeli sme, že nás nečaká nič jednoduché. V zápase nám určite vyšli striedania, vďaka ktorým sme zápas dotiahli do víťazného konca. Veľké vďaka patrí aj našim fanúšikom, ktorí stále majú chuť sledovať volejbal a touto cestou by som ich chcela za celé družstvo pozvať na nasledujúce domáce zápasy,“ uviedla trnavská volejbalistka Sofia Sivičeková.

Pred posledným kolom nadstavby v skupine o prvé až štvrté miesto zostávajú hráčky Hit UCM Trnava na treťom mieste v tabuľke.

V 1. kole play-off sa stretnú s tímom z východu VK Prešov. Ešte predtým však Hitky čaká posledný zápas skupiny v piatok 10. marca o 18:00 na ihrisku Slávie EU Bratislava. Duel bude v priamom prenose na Niké TV.

HIT UCM TRNAVA – PROJEKT RD SVF 3:0 (24, 12, 20)
HIT UCM: Sivičeková 2, Chovanová 7, Sukovská 7, Rosinská 15, Konárová 14, Kotuličová 3, liberky Pagáčová a Poláčková (Povrazníková 1, N. Jánošíková 0, Ritterová 0). Tréner: R. Filípek.
PROJEKT RD: Ondrejková 6, Žiačiková 3, Hvozdová 3, Jozeková 7, Kartíková 9, Siládiová 8, liberky Miková a Andrejčíková (Puškárová 0, Macáková 2, Dobrotová 0, Halfarová 0). Tréner: M. Maličký
Rozhodovali: Čuntala a Svorenčík, 200 divákov.

Hráčky zápasu: Sofia Sivičeková (Hit UCM Trnava) – Kristína Kartíková (Projekt RD SVF)

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: „V netradičnej zostave sme striedali dobré pasáže s horšími. Zle sme prihrávali, ťažšie sa nám potom útočilo. Našťastie sme veľakrát dokázali zatlačiť na podaní a v sériách bodovať.“

Marek Maličký, tréner Projekt RD: „Úvodný set sme hrali dobre. Snažili sme sa tlačiť súpera podaním, čo sa nám darilo veľmi dobre. Vytvárali sme si priestor na hru stredom siete, a tá  bola tiež efektívna. V koncovke sme sa dotiahli odvážnym podaním na 24:24, avšak po chybnom servise sme vzápätí dostali eso. V druhom sete sme začali katastrofálne, nedokázali sme zareagovať na zmeny rytmu podania Trnavy. Za stavu 0:8 sme sa zlepšenou hrou vrátili do zápasu. Od 10:12 sme nakopili veľké množstvo chýb. V treťom sete sme boli viac než vyrovnaným súperom, ale viacerými nepresnosťami sme sa pripravili o možnosť zdramatizovať výsledok zápasu.“