Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Na tréningoch Spartaka aj Škrtel, tréneri uvažujú nad zmenou na kľúčovom poste

ŠPORT - Futbal - Spartak | 9.3.2023, 16.23, Ján Král

Spartak Trnava vstúpi do nadstavbovej časti Fortuna ligy v sobotu 11. marca domácim duelom s Podbrezovou. Zápas skupiny o titul bude mať na Štadióne Antona Malatinského výkop o 15:00, vstupenky sú v predaji online.

Na tréningoch Spartaka aj Škrtel, tréneri uvažujú nad zmenou na kľúčovom poste

Michal Gašparík. Foto: Lukáš Grinaj

reklama

 

Vo štvrtok si spartakovci zatrénovali na hlavnom štadióne, kde majú naplánovanú tréningovú jednotku aj v piatok. Po zaberačke sme hovorili s trénerom Michalom Gašparíkom o aktuálnych témach.

 

 

Ako vyzeral týždenný tréningový mikrocyklus po derby?

- Analyzovali sme, v čom bol problém v derby. Potom sme to už uzavreli a začali sme sa chystať na Podbrezovú. Ukazovali sme hráčom viac videa ako obvykle, ale súvisí to s tým, že sa chystáme na iný systém súpera, oproti tomu ako hrajú iné mužstvá. Preto sme museli dať hráčom viac taktickej prípravy. Všetko ostatné prebieha tak ako cez bežný týždeň.

reklama

 

 

Po derby ste boli k výkonu mužstva pomerne kritický. Premietlo sa to aj do analýzy zápasu?
- V derby nás zrazili individuálne chyby jednotlivých hráčov, tiež sme však neboli taký tím, ako v predošlých stretnutiach. Slovan v tomto zápase ukázal väčšiu energiu a tímovosť. To by sa v derby nemalo stať. Keď nemáte tieto parametre a robíte obrovské individuálne chyby, nie je šanca na lepší výsledok.

 

 

Je ťažké dostať mužstvo späť do mentálnej pohody po takomto zápase?
- Určite to zanechá stopu. Derby každý vníma ako najväčší zápas, my sme ho v prvom polčase nezvládli. Herne bol súboj vyrovnaný, ale v kľúčových momentoch sme úplne prepadli, v nich bol Slovan lepší. Verím, že spravíme po základnej časti hrubú čiaru, aj z pohľadu našej defenzívy, keďže sme teraz inkasovali veľmi veľa gólov a do nadstavby už pôjdeme s iným nastavením a otočíme veci v náš prospech.

 

 

Po derby počítate viaceré výpadky v obrannej línii. Koštrna dostal červenú kartu, Mikovič nedohral pre zranenie, Twardzik hral so zlomenou rukou. Máte ťažkú hlavu, ako zostaviť defenzívu pred duelom s Podbrezovou?
- Áno, máme vykartovaného Koštrnu, nemáme veľa alternatív, musíme alternovať. Čurma je síce zdravý, ale dlhšie nehral súťažný zápas, ak nerátam krátke vstupy a nemal ani poriadnu prípravu. Mikovič polovicu týždňa pauzoval, teraz už je k dispozícii. Verím, že to vyskladáme tak, aby sme neinkasovali.

 

 

Vypýtal si Kóša výkonom na Tehelnom poli návrat do základnej zostavy?
- Nebral som to tak, že by Kóša vypadol zo zostavy. Proti Slovanu, ktorý bráni v rozostavení 4-4-2 sme chceli zakladať útoky so širšie postavenými stopérmi a potrebovali sme typického ľaváka. Preto hral miesto neho Twardzik. Sebo do zápasu v priebehu hry naskočil dobre a patril k lepším hráčom na ihrisku. 

 

 

Zakladáte si na analýzach súpera a rozboroch zápasov. Podbrezová zatiaľ Trnave výsledkovo nesedí. Čo vám odkryli predošlé zápasy, na čo si musíte dať pozor?
- Nesadol nám zápas v Podbrezovej. Dostali sme vtedy tri góly, ale z toho dva po rohových kopoch. Z hry teda len jeden, čo nie je také strašné. Naproti tomu, v prvom domácom stretnutí sme hrali proti nim veľmi dobre, mali sme skôr rozhodnúť, nestalo sa a pár minút pred koncom sme inkasovali vyrovnávajúci gól. Mali sme s nimi teda jeden veľmi dobrý zápas a jeden zlý. Snažili sme sa pri taktickej analýze vychádzať aj z týchto duelov, aby sme predišli situáciám, ktoré nám v nich nevyšli. Zároveň sme si ukázali aj situácie, v ktorých sa nám proti nim darilo a aký bol kľúč na otvorenie ich defenzívy.

 

 

Zamiešate na Podbrezovú zostavou?
- V prvom rade musím povedať, že verím svojím hráčom. Aj keď sa derby nevydarilo, nechcem pristupovať ako tréner k veľkým zmenám. Vždy nejaký zásah do zostavy nastane z taktického hľadiska aj k danému súperovi. Uvažujeme tiež nad zmenou na brankárskom poste, aby sme dali do mužstva impulz. 


 

Škrtel pracuje v Trnave na trénerskej licencii

Už keď končil Martin Škrtel hráčsku kariéru, ponúkli mu v trnavskom Spartaku funkcionársky post. Zatiaľ k spečateniu spolupráce neprišlo, avšak ani k pretrhnutiu puta.

 

Bývalý slovenský reprezentant na jeseň začal opäť hrávať futbal, hoci už len na divíznej úrovni za rodné Ráztočno. Popritom dokončuje s produkčným tímom film o svojej kariére a ako sa už neraz vyjadril, konečne má čas venovať sa aj rodine.

 

Martin Škrtel na štvrtkovom tréningu Spartaka. Foto: Lukáš Grinaj

 

 

Naďalej však navštevuje zápasy Spartaka, zaujíma sa o dianie v klube a udržuje si úzke kontakty s ľudmi v trnavskom futbale.

 

Nechýbal ani na nedávnom pohárovom zápase v Komárne a v posledných dňoch ho často vídať aj na tréningoch A-mužstva.

 

"Hneď po ukončení profesionálnej kariéry dostal Martin Škrtel od nášho klubu ponuku vstúpiť do manažmentu. Je v úzkom kontakte s vedením, aj s majiteľmi klubu, ale zatiaľ k definitívnej dohode neprišlo. Martin v súčasnosti pracuje na svojom filme a zúčastňuje sa na stáži v našom klube, pretože pracuje na svojej trénerskej licencii. Veríme však, že ho v blízkej dobe privítame na jednej z dôležitých funkcií v klube," vysvetlil PR manažér Spartaka Patrik Velšic.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama