Trnavské rybníky
reklama

Mikovič po zranení začal zaberať, na tréningu vychytal časť spoluhráčov

ŠPORT - Futbal - Spartak | 10.3.2023, 09.42, prispievatelia

Kapitán Spartaka verí, že proti Podbrezovej bude môcť nastúpiť.

Mikovič po zranení začal zaberať, na tréningu vychytal časť spoluhráčov

Martin Mikovič nosí v zápasoch na ruke kapitánske céčko. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Kapitán Spartaka Martin Mikovič derby na Slovane pre zranenie nedohral. V klube však robia všetko, aby bol na sobotný zápas s Podbrezovou k dispozícii. Od stredy trénuje s tímom, jeho štart je však zatiaľ otázny.


"Na roczvičke som sa pri malých hrách pošmykol a ako ma Azeez Oseni napádal, nechtiac mi kolenom kopol do chrbta. Potom som už necentroval, nerobil som ani iné náročné veci. Dal som si proti bolesti Flector, čo zabralo ale potom prišiel moment, keď mi Medveděv v súboji napálil do rovnakého miesta. Bolesť mi začala vystreľovať do zadného svalu a už som vedel, že pokračovať v zápase by bola trápenka," hovorí Martin Mikovič.


Už v 36. minúte tak prepustil miesto na ihrisku Sebastianovi Kóšovi. Proti Podbrezovej by však opäť chcel pomôcť tímu.

ŠUPA technika
reklama


"Od stredy som v tréningu, aj keď na umelej tráve na Slávii to ešte bolo nepríjemné, nemohol som sa plnohodnotne otočiť, cítil som bolesti. Ale zdravotné pomôcky a naši maséri a fyzioterapeuti mi dosť pomohli. Zatiaľ sa necítim na sto percent, ale ešte máme nejaký čas do zápasu, verím, že by to mohlo byť v poriadku," povedal po štvrtkovom tréningu kapitán andelov.


Po tréningu zostal so spoluhráčmi na ihrisku a netradične si natiahol brankárske rukavice.

 

"Mali sme konečne 10 minút pre seba, keďže sme boli na štadióne a nemuseli sme sa ponáhľať zo Slávie do autobusu. Postavil som sa do bránky, chlapci si zastrieľali, skúsili nejaké centre. Čisté konto som neudržal, veľmi slabý som na pravú stranu, to hráči rýchlo zistili. Ale tí, čo kopali na ľavú stranu, to do siete neprešlo," pousmial sa.


Duel s Podbrezovou odohrajú Trnavčania v sobotu 11. marca o 15:00 na Štadióne Antona Malatinského. Lístky je možné zakúpiť aj online.


"S Podbrezovou som hral veľa zápasov, je to pre nás nepríjemný súper. Majú mladé mužstvo, prišli si do prvej šestky užívať futbal, predávať hráčov. Nechcem mať zbytočné veľké vyhlásenia, ale v môžem povedať, že v Trnave im nič nedarujeme. Vieme, čo na nich platí, dôraz a agresivita vždy zabrali na každého. Máme kvalitu a vieme, kde majú slabiny, čo chceme využiť," dodal Mikovič.

 

MARTIN JANIŠ

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
cale clinic
reklama