Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Farníci z Trstína chystajú nočnú púť z Hájička do Šaštína

AKTUALITY - Región | 10.3.2023, 12.31, prispievatelia

Putovať možno celú trasu alebo si zvoliť jej časť.

Farníci z Trstína chystajú nočnú púť z Hájička do Šaštína

Nočnú púť si po roku zopakujú v závere marca. Reprofoto: Youtube

reklama

 

Pešiu púť Železný pútnik z Trstína do Národnej baziliky Sedembolestnej Panny Márie v Šaštíne – Strážach organizujú farníci z Trstína v závere marca, dva týždne pred Veľkou nocou. Od väčšiny iných pútí sa líši tým, že sa koná v noci.

 

Púť sa začne v piatok 24. marca svätou omšou v Trstíne - Hájičku o 18:00, celebrantom bude generálny vikár Trnavskej arcidiecézy Peter Šimko.

 

Po svätej omši pútnici vykročia smerom na Šaštín cez Plavecký Mikuláš. Ako informoval Martin Horváth z organizačného tímu, dĺžka púte je približne 40 kilometrov a pôjde sa za každého počasia.

Trnava - Planuj mesto
reklama

 

Na trase je naplánované občerstvenie v Kultúrnom dome v Plaveckom Mikuláši. Pútnici by mali celú trasu zvládnuť za približne 12 hodín.

 

„Putovať možno celú trasu alebo si zvoliť jej časť. K dispozícii bude auto, ktoré privezie tých pútnikov, ktorí už nebudú vládať do Šaštína,“ informoval ďalej Martin Horváth.

 

Ráno po príchode do Národnej baziliky Sedembolestnej Panny Márie bude slávená svätá omša pre pútnikov a účastníkom rozdajú pamätné listy.

 

Púť je pokračovaním vlaňajšieho prvého ročníka, na ktorom sa zúčastnilo viac ako 60 ľudí. Boli to účastníci z Trnavy, Záhoria, Oravy a ďalších častí Slovenska.

 

Nadväzuje však aj na historické putovania mariánskych pútnikov, ktorí v minulosti putovali z Trstína - Hájička do Šaštína. Práve kostolík v Hájičku je najstaršou sakrálnou stavba s titulom Sedembolestnej Panny Márie na Slovensku.

 

Video z akcie spred roka:

 

(ts/pm)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Tanex
reklama