Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Uzatvorenie mosta v Horných Orešanoch sa blíži, obce upozorňujú na obchádzky

AKTUALITY - Región | 12.3.2023, 13.44, prispievatelia

Autobusová doprava bude odklonená cez Košolnú, osobná doprava cez Suchú nad Parnou.

Uzatvorenie mosta v Horných Orešanoch sa blíži, obce upozorňujú na obchádzky

Prenosné dopravné značenie na konci Smoleníc už upozorňuje na uzávierku v susedných Horných Orešanoch. FOTO: Pavol Machovič

reklama

 

 

Z dôvodu plánovanej rekonštrukcie mosta na ceste II/502 v Horných Orešanoch musia rátať vodiči s dopravnými zmenami v tejto časti okresu Trnava.

 

Začiatok prác je naplánovaný na 15. marca, most bude niekoľko mesiacov úplne uzavretý. Práce sa môžu začať až po vydaní povolenia na úplnú uzávierku mosta.

 

Osobné vozidlá a autobusy budú dopravným značením presmerované na obchádzky cez obce Košolná a Suchá nad Parnou. Vodiči nákladných vozidiel musia rátať s väčšími obchádzkami už z Modry a v opačnom smere z Trstína. Obyvateľov o tom informovali dotknuté obce.

Trnava - Planuj mesto
reklama

 

 

Momentálne je most v Horných Orešanoch ešte prejazdný. FOTO: Pavol Machovič

 

Obec Horné Orešany na svojom webovom sídle uvádza, že počas rekonštrukcie mosta budú uzatvorené aj viaceré miestne komunikácie v tejto obci, výnimku budú mať obyvatelia s trvalým pobytom a zásobovanie.

 

Autobusová doprava bude presmerovaná cez cestu Lúčny most v obci Košolná, riadená bude semaformi.

 

Rekonštrukciu mosta bude pre Správu a údržbu ciest Trnavského samosprávneho kraja za takmer 500-tisíc eur zabezpečovať spoločnosť COLAS Slovakia, práce majú podľa zmluvy trvať tri mesiace.

 

Práce sa mali pôvodne začať už pred rokom. Vtedy vysúťažená firma, ktorá vo verejnom obstarávaní uspela s cenou 333-tisíc eur, si stavenisko neprevzala s vysvetlením, že po náraste cien stavebných materiálov je pre ňu zazmluvnená cena neakceptovateľná.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Tanex
reklama