Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Vantruba sa rozchytal v Malženiciach, po Podbrezovej splnil sľub fanúšikovi

ŠPORT - Futbal - Spartak | 13.3.2023, 12.01, Ján Král

Brankár Vantruba si váži dôveru, ktorú dostal od trénerov Spartaka

Vantruba sa rozchytal v Malženiciach, po Podbrezovej splnil sľub fanúšikovi

Martin Vantruba v bránke Spartaka. Foto: Lukáš Grinaj

reklama

 

Tréneri futbalového Spartaka urobili v dueli s Podbrezovou (6:1) zmenu na brankárskom poste. Od úvodu chytal Martin Vantruba, ktorý dostal tentoraz prednosť pred dlhodobou jednotkou Dominikom Takáčom.


Dvadsaťpäťročný odchovanec trnavského futbalu, ktorý prišiel do Spartaka v mládežníckom veku zo susednej Lokomotívy, si úlohu zastal. Za inkasovaný gól nemôže, vyriešil niekoľko centrov a v prvom polčase zmaril črtajúcu sa príležitosť hostí.


„Už počas týždňa ma tréner postupne pripravoval, že by šanca mohla prísť. Zhruba v strede týždňa mi povedal, že pôjdem do bránky. Dôveru si veľmi vážim,“ hovoril po stretnutí Martin Vantruba.

reklama


„Musím sa priznať, že som mal s blížiacim sa zápasom trochu trému. Predsa len, chytal som v lige po dlhšom čase. Po rozcvičke to ale zo mňa opadlo, túžil som chalanom čo najviac pomôcť k víťazstvu,“ pokračoval.


Spartak vďaka víťazstvu utiekol Podbrezovej na rozdiel osem bodov. „Víťazstvo je dôležité aj preto, že nás čakajú dôležité zápasy v krátkom slede. Pozitívne sme sa naladili a popasujeme sa o dobré výsledky. Vedeli sme, že Podbrezová k nám príde hrať futbal, čo sme využili. Nebyť dobre chytajúceho Ludhu, výsledok mohol byť ešte výraznejší.“


Tesne pred naším rozhovorom splnil sľub, ktorý dal po zápase malému fanúšikovi, ktorý ho čakal pred štadiónom. Podal mu rukavice a poprial veľa radosti pri futbale. 


„Rukavíc mám dosť, zásoboval som nimi aj Martina Mikoviča, ktorý sa občas po tréningoch postaví do bránky a čelí strelám spoluhráčov. Ale už mi ich prestal brávať, tiež ich už má dosť. Tak som jedny posunul mladému záujemcovi, ktorý za mnou prišiel po zápase s prosbou o ich darovanie,“ usmial sa Vantruba.


Spartaku v sezóne 2017/18 pomohol získať majstrovský titul. Následne prestúpil do pražskej Slavie, kde sa ale v náročnej konkurencii a rozbehnutom mančafte nepresadil.

 

Nasledovali pôsobenia vo viacerých kluboch, kde tiež nechytal toľko, koľko by si predstavoval. Letný návrat do Trnavy si pochvaľuje. 


„Našiel som tu potrebné zázemie, hneď po príchode som sa cítil super. A to i napriek tomu, že som nechytal. Ako Trnavčan si to užívam, cítim sa zároveň v tejto hráčskej partii výborne.“


Minulý týždeň sa bol rozchytať v treťoligových Malženiciach, ktoré sú farmou Spartaka. Hráči A-tímu prípadne širšieho kádra tak majú priestor nabrať v tomto tíme zápasovú prax.

 

Navyše, Dynamo hrá o postup, takže aj v týchto stretnutiach zažívajú hráči potrebný tlak.


„Som rád, že som nastúpil za Malženice, s Galantou išlo o ťažký zápas, nastúpili proti sebe prvý s druhým. Príprava je pre mňa osobne rovnaká, či sa chystám na súťažný zápas v prvej či tretej lige. Odchytaný duel mi pomohol, aby som sa cítil lepšie v bránke aj následne v ligovom stretnutí.


V Spartaku má brankárov pod palcom tréner Pavel Kamesch. „Pred zápasom mi hovoril, aby som mal čistú hlavu, sústredil sa na svoj výkon a neriešil okolnosti. Po stretnutí ma pochválil a povedal, že som svoju robotu zvládol. Detailnejšie si zápas ešte rozoberieme v týždni.“


Na Spartak teraz čaká nabitý program. V nedeľu budú hrať andeli v Dunajskej Strede, ešte predtým však nastúpia v Trenčíne na prvý duel semifinále Slovnaft Cup-u. Výkop je 15. marca o 18:00.


„Trenčín je asi najnevyspytateľnejšie ligové družstvo. Hoci má kvalitných hráčov, s postavením v ligovej tabuľke nemôžu byť spokojní. Ideme si pod Matúšov hrad po čo najlepší výsledok do odvety, verím, že máme natoľko skúsené mužstvo, že dokážeme postúpiť cez AS do finále,“ uzavrel Vantruba.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama