Gladiátori začali play-off víťazne, Martinu strelili päť gólov

ŠPORT - Hokej | 14.3.2023, 21.48, Ján Král

Trnavčania mali výborný vstup do zápasu a ešte lepší finiš.

Táto šanca Alexa Kupku zostala nevyužitá. Foto (6x): Ján Král

Trnavskí hokejisti vstúpili do play-off Tipos slovenskej hokejovej ligy víťazne. V prvom dueli štvrťfinálovej série vyhrali nad Vitarom Martin 5:1.

Trnavčania ovládli prvú tretinu a po góloch Schmidta zo 6. minúty a Ružeka z 18. minúty viedli 2:0. Hostia sa vrátili do zápasu po polhodine hry, keď v podstate z prvej vážnejšej šance druhého dejstva korigoval Juščák.

Hra sa vyrovnala, duel spel do záverečnej drámy, gladiátori ustáli viacero oslabení, viacero dobrých zákrokov vytiahol brankár Hollý.

V 58. minúte ale Trnavčania získali puk v strednom pásme, Jurák posunul Holovičovi, ktorý si vylepšil palebnú pozíciu a nedal šancu brankárovi Glosárovi.

Hostia skúsili hru bez brankára, čo však využil Moncman a strelil v záverečnej minúte štvrtý gól Trnavy. Neskôr pridal ešte jeden presný zásah Dvonč a upravil na konečných 5:1.

Gól Martina.

Gladiátori sa ujali vedenia v sérii 1:0, už v stredu 15. marca o 17:30 odohrajú s Martinom ďalší domáci zápas.

"Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, v prvej tretine sme súpera prestrieľali 15:3. V druhej časti hry sme po nešťastnom odraze inkasovali, čo nás trochu utlmilo. Do tretej tretiny sme ale išli s tým, aby sme hrali aktívne našu hru, ničoho sa nebáli a výsledkom boli v závere tri strelené góly. Veľmi spokojný som s hrou v oslabení, čo podľa mňa rozhodlo. Tešíme sa z prvého víťazstva v sérii, v stredu ideme ďalej," zhodnotil zápas tréner Trnavy Martin Baran.

V zápase sa aj iskrilo, hráči si nič nedarovali ani v prerušenej hre.

Play-off - štvrťfinále:

HK Gladiators Trnava - HK VITAR Martin 5:1 (2:0, 0:1, 3:0)
stav série: 1:0
Góly: 6. Schmidt (Čížek, Holovič) 18. Ružek (R. Dvonč, Kukumberg st.) 58. Holovič (Jurák) 60. Moncman (Kupka, Ružek) 60. R. Dvonč (Miščík) – 30. Juščák
Rozhodovali: Bachúrik, Moller – Vyšný, Olle
strely: 42:37, vylúčení: 6:5, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:0
Diváci: 750
TRNAVA: Hollý – Moncman, Čížek, Ejem, Schmidt, Korím, Kliment, Kocúr – Jurák, Holovič, Galimov – Miklík, Kukumberg, Antonov – R. Dvonč, Kupka, Ružek – Miščík, Tóth, Bodnár. Tréner: Baran.
MARTIN: Glosár – Semaňák, Petran, Dvořák, Charvát, Lavička, Nemec, Biro, Masnica – Toma, Dírer, Nauš – Fafrák, Lahtinen, Vorobjev - Poliaček, Tyczynski, Paulíny – Stanček, Juščák, Ďurina. Tréner: Jendek.

Trnavská radosť po zlomovom treťom góle.