Trnavské rybníky
reklama

Klinické skúšania: Clinical Research Center má novú pobočku v Trnave

AKTUALITY - Trnava | 15.3.2023, 07.00, reklamný článok

Lekárom odbúravajú administratívu spojenú s klinickým skúšaním, pacienti sa vďaka tejto skúsenosti dokážu dostať k najmodernejším liekom.

Klinické skúšania: Clinical Research Center má novú pobočku v Trnave

Michaela Vančová vedie trnavskú pobočku Clinical Research Center.


V Trnave otvorila svoju pobočku česko-slovenská spoločnosť Clinical Research Center. Svoje služby ponúka lekárom aj pacientom, venuje sa zefektívňovaniu procesu vývoja a skúšaniu nových liekov či zdravotníckych pomôcok. Na trhu pôsobí už od roku 2016.


Clinical Research Center  má svoje trnavské sídlo v Modranke na Seredskej ulici 9173/255A. Svojou činnosťou umožňuje širšiemu počtu lekárov rôznych špecializácií podieľať sa na klinických skúšaniach.

 

Zároveň vytvára dlhodobé vzťahy s vybranými lekármi rôznych odborností s cieľom úspešne a bezpečne otestovať nové spôsoby liečby.

 

Spoločnosť sídli v areáli na Seredskej ulici. Pred objektom sa dá parkovať, dobrá dostupnosť je sem z diaľnice.

 


Lekárom v prípade potreby zapožičiavajú chýbajúce technické vybavenie nevyhnutné pre výkon skúšania. Zložité procesy vždy vysvetlia a spoločne pomáhajú hľadať jednoduchšie a účinné riešenia.


"Minimalizujeme náročnú administratívnu záťaž kladenú na lekára a jeho tím pri výkone klinických skúšaní. Lekár sa tak môže venovať plne svojej odbornej činnosti, sústrediť sa výlučne na pacienta a my zaručujeme zároveň kvalitu a včasnosť odovzdania dát. Prax ukázala, že pre samotného lekára a jeho personál je veľmi náročné venovať sa plnohodnotne svojej práci a popritom vypĺňať všetky potrebné formuláre, ktoré sa v súvislosti s klinickým skúšaním zadávajú do elektronických systémov. Náš koordinátor zároveň priamo v ambulancii asistuje pri jednotlivých úkonoch daných protokolom skúšania a drvivú väčšinu administratívy vybaví za lekára," hovorí Michaela Vančová z Clinical Research Center.

 

Tím spoločnosti sa nedávno prezentoval na seminári v Lisabone.

 


Koordinátori z Clinical Research Center osobne komunikujú s pacientom, zodpovedajú mu jeho otázky a prevedú ho procedúrami predpísanými protokolom.


"Všetky medicínske novinky prechádzajú prísnymi skúšaniami v laboratóriách a na zvieratách. Až po tejto fáze sú ponúknuté dobrovoľníkom. Pre ľudí, ktorí trpia závažnými ochoreniami, znamenajú klinické skúšania zároveň možnosť dostať sa k najmodernejším liekom, ktoré prídu na trh niekedy až o päť rokov neskôr a obvykle bývajú cenovo nedostupné. Oni ich však môžu užívať zadarmo a v časovom predstihu," pokračuje Vančová.


"Ďalším benefitom pre pacienta je, že absolvuje skutočne precízne a podrobné vyšetrenie, pri ktorom sa neraz môžu odhaliť aj iné problémy. Včasnou diagnózou sa potom dokáže predísť väčším ťažkostiam," dodáva.

 

Clinical Research Center vyhralo medzinarodnú cenu za inovácie v klinickom výskume za rok 2022.

 


Skúšania môžu prebiehať nielen ambulantne ale časť návštev môže byť po súhlase pacienta vykonaná po dohode aj priamo doma u pacientov.


Viac o Clinical Research Center sa dozviete na ich webovej stránke www.crc-sk.com, prípadné otázky o možnosti spolupráce ambulancií zodpovedia lekárom aj telefonicky na 0911 406 561.

 

Podrobnosti nájdete tiež na facebookovej stránke spoločnosti:

 

 

 

Spoločnosť úspešne pôsobí nielen na Slovensku ale aj v Českej republike. O svoje skúsenosti sa podelilo viacero skúsených lekárov. Pozrite sa, ako funguje proces v praxi:

 


Clinical Research Center pri nových projektoch kontinuálne priberá do tímu nových ľudí na pozíciu koordinátora klinických štúdií.

 

Podmienkou je znalosť angličitiny a zdravotné alebo prírodovedné vzdelanie. O dokonalé zaškolenie sa postará spoločnosť.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama
cale clinic
reklama