Trnavské rybníky
reklama

Tréner gladiátorov Martin Baran: Trnave chceme spraviť v hokeji meno

ŠPORT - Hokej | 15.3.2023, 10.03, Ján Král

Martin Baran (35) sa stal trénerom HK Gladiators Trnava koncom januára 2021, keď spolu so svojimi asistentmi Rudolfom Mackom a Romanom Strakom nahradili vo funkciách Aleša Bachánka a Romana Čechmánka. Stála pred nimi neľahká úloha, pretože klub sa výsledkovo potácal. 

Tréner gladiátorov Martin Baran: Trnave chceme spraviť v hokeji meno

Tréner Martin Baran počas zápasu s Martinom. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama


Pri tíme sú teda už dlhšie ako dva roky a ich systematická práca prináša ovocie. Klub sa postupne dvíhal a v tejto sezóne už gladiátori patria k uznávaným tímom druhej najvyššej slovenskej ligy. 


Navyše, do play-off s Martinom vstúpili v utorok víťazstvom 5:1 a naklonili tak misky váh vo štvrťfinále na svoju stranu.

 

Po stretnutí sme hovorili s trnavským rodákom Martinom Baranom rozoberali nielen práve skončené hokejové minúty.

ŠUPA technika
reklama

 

Ako hodnotíte prvý duel play-off s Martinom?
- Do zápasu sme vstúpili veľmi dobre, v prvej tretine sme súpera prestrieľali 15:3. V druhej časti hry sme po nešťastnom odraze inkasovali, čo nás trochu utlmilo. Do tretej tretiny sme ale išli s tým, aby sme hrali aktívne našu hru, ničoho sa nebáli a výsledkom boli v závere tri strelené góly. Veľmi spokojný som s hrou v oslabení, čo podľa mňa rozhodlo. Tešíme sa z prvého víťazstva v sérii, v stredu ideme ďalej.

 

 

Martin sa v polovici duelu dostal do hry gólom v podstate z ničoho a nadýchol sa k zlepšenému výkonu. Nezačali ste mať obavy o výsledok?
- Po góle mali pasáže hry, keď nás zavreli a mali viac šancí. Nespravili sme však výraznú chybu, povedali sme si, že musíme pokračovať v našej hre. Mužstvo zareagovalo správne.

 

 

V základnej časti ste zviedli s Martinom vyrovnané zápasy, dva ste vyhrali, dva prehrali, celkové skóre z duelov bolo 13:12, teda veľmi tesne vo váš prospech. Aký je pre vás tento súper?
- Nepríjemný. Dobre bránia, v základnej časti dostali najmenej gólov. My máme, naopak, útočnejšie mužstvo. Musíme sa vyvarovať toho, aby sme nestrácali puky v strednom pásme a prešli sme do útočného a tam hrali. Vždy je to pre nás ťažšie proti tímu, ktorý vyložene bráni ako proti družstvu, ktoré by nás napádalo a otvárali sa tak iné priestory. Na to sme ale pripravení, vstúpili sme do série s cieľom postúpiť ďalej.

 

 

Kam až to chcete v tejto sezóne dotiahnuť?
- Ciele sa postupne počas sezóny menia. Prvým bol postup do play-off. V základnej časti sa nám podarilo dostať do prvej šestky, dokonca sme sa umiestnili na štvrtom mieste. Teraz máme cieľ vyhrať každú sériu. Keď sa nám bude dariť, ľudia budú reagovať. Urobíme všetko, aby sme vyhrali v ostatných dueloch sezóny. Ostatné už necháme na osud. Nezaujíma nás, či sa postupuje priamo alebo nie, chceme vyhrať každý jeden duel.

 

 

Ako je na tom klub? Ak by sa podarilo vyhrať play-off, pokúsila by sa Trnava o účasť v extralige?
- To už je otázka na vedenie klubu, ale myslím si, že by sa reagovalo tak, že ak by sa niečo vybojovalo, tak by sa to odohralo. Ale to je zatiaľ fantázia, sen. Momentálne sme však vyhrali ešte len prvý duel štvrťfinále a sú to otázky, ktoré momentálne nedávajú význam.

 

Trnavský tím vedie Martin Baran už počas tretej sezóny. Foto: Ján Král

 

 

Mužstvo zažíva vydarenú sezónu. Čo to pre vás ako rodeného Trnavčana znamená? Aké pocity prežívate?
- Cítim zadosťučinenie. Keď sme s kolegami Mackom a Strakom nastupovali k mužom, Trnava bola bez rešpektu. Každý súper si sem išiel pre body, keď sme išli von, všade sa čakalo, že domáci vyhrajú. Chceli sme znova získať uznanie súperov, dosahovať úspechy počas sezóny. Keď počujem z hľadiska pokrik Trnava do teho!, nabiehajú mi zimomriavky. Trochu sa od toho ale samozrejme vždy musím odosobniť a sústrediť sa na hru.

 

 

V tíme máte aj skúsených hráčov ako Kukumberg či Miklík, ktorí boli aj v reprezentácii. Oprieť sa môžete aj o ďalšie mená, ktoré už majú odohrané svoje. Aké je to pracovať s takýmto tímom a čo títo hráči prinášajú do kabíny?
- Pre kabínu sú to veľmi dobré typy, v šatni vládne pohoda, zábava je tam každý deň. Patrí k tomu samozrejme práca na ľade a v posilňovni. Starší hráči, ktorí sú v tíme, sú nápomocní, keď vznikne problém v hre, všetko si bez problémov vykomunikujeme. Sú mojou predĺženou rukou v kabíne. Ťahajú mužstvo už druhý rok, máme spolu nadštandardné vzťahy.

 

 

Má s nimi klub dohodu aj smerom do budúcej sezóny?
- Komunikujeme, zatiaľ ešte veci nie sú definitívne dohodnuté. V blízkom čase sa majú tieto záležitosti riešiť, hráči vedia, že ak zostaneme trénermi, máme o nich záujem, rovnako aj oni prejavili interes pokračovať. Momentálne však riešime play-off.

 

 

Aký je váš odkaz pre fanúšikov smerom do blízkej budúcnosti?
- Cieľom klubu je prilákať fanúšikov do hľadiska a deti k športu. Chceme spraviť Trnave meno, aby sa o nás písalo a boli sme známi v hokejovom svete. Marketing klubu sa možno dá ešte zlepšiť. Myslím si však, že Trnavčania si nájdu cestu na štadión. Vždy keď ľudia v našom meste zacítia šancu na úspech, prídu. Či už je to vo futbale, hádzanej alebo hokeji. Keď budeme robiť mestu dobré meno, diváci zaplnia hľadisko.
 

Štvrťfinálová play-off séria Trnavy s Martinom

Play-off po utorkovom zápase pokračuje v stredu v Trnave druhým duelom. Na víkend sa séria presťahuje na sever Slovenska. Ak by sa nerozhodlo o postupujúcom, nasledovať budú ďalšie zápasy.

 

1. zápas:

HK Gladiators Trnava – Vitar Martin 5:1

 

Ďalší program:
streda 15. marca o 17:30: HK Gladiators Trnava – Vitar Martin
sobota 18. marca o 18:00: Vitar Martin – HK Gladiators Trnava
nedeľa 19. marca o 18:00: Vitar Martin – HK Gladiators Trnava (priamy prenos TV JOJ šport)

 

prípadné ďalšie zápasy:
streda 22. marca o 17:00: HK Gladiators Trnava – Vitar Martin
piatok 24. marca o 18:00: Vitar Martin – HK Gladiators Trnava
nedeľa 26. marca o 17:00: HK Gladiators Trnava – Vitar Martin

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama