Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Župa chystá deň očkovania proti vírusu HPV aj v Trnave

AKTUALITY - Trnava | 15.3.2023, 10.47, prispievatelia

HPV (ľudský papilomavírus) je rakovinotvorný vírus, ktorý môže spôsobiť rakovinu u oboch pohlaví. Je vysoko nákazlivý a prenáša sa pohlavným stykom.

Župa chystá deň očkovania proti vírusu HPV aj v Trnave

Ilustračné foto: Katja Fuhlert / pixabay.com

reklama

 

Trnavský samosprávny kraj organizuje špeciálny deň očkovania proti vírusu HPV a zároveň podporuje kampaň zameranú na prevenciu pred onkologickým ochorením u oboch pohlaví.

 

Dobrovoľné očkovanie bude prebiehať v sobotu 15. apríla, a to v konkrétnych pediatrických ambulanciách v Dunajskej Strede, Trnave aj v Skalici. Informoval o tom odbor komunikácie Úradu Trnavského kraja. Prihlásiť sa dá TU.

 

„Očkovanie pripravujeme v spolupráci s ambulantnými pediatrami, zdravotníckym personálom či študentmi troch zdravotníckych župných škôl, ktorí už v týchto dňoch prezentujú spôsoby prevencie pred ochorením medzi ich rovesníkmi,“ uviedol trnavský župan Jozef Viskupič.

Trnava - Planuj mesto
reklama

 

Cieľom je podľa neho zvýšenie povedomia o prevencii pred život ohrozujúcim ochorením u oboch pohlaví.

 

Očkovanie je podľa riaditeľky odboru zdravotníctva Úradu Trnavského samosprávneho kraja Lucie Šmidovičovej vhodné pre dievčatá a chlapcov od deviatich rokov.

 

Vakcína je v plnej výške hradená poisťovňou, a to dievčatám a chlapcom vo veku 12 rokov, ktorí ešte nemali 13. narodeniny.

 

Starší záujemcovia môžu využiť finančné benefity, ktoré ponúkajú jednotlivé zdravotné poisťovne.

 

 

Očkovacia schéma je dvojdávková pre deti do 15. roku života, a trojdávková pre mladistvých, ktorí už tento vek dosiahli. O konkrétnych termínoch preočkovania bude župa informovať.

 

HPV (ľudský papilomavírus) je rakovinotvorný vírus, ktorý môže spôsobiť rakovinu u oboch pohlaví. Je vysoko nákazlivý a prenáša sa pohlavným stykom.

 

S týmto typom vírusu sa počas života stretne väčšina sexuálne aktívnych mužov a žien. Infekcia sa spočiatku nemusí prejaviť, pričom prvotné príznaky sa môžu objaviť po niekoľkých rokoch.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Tanex
reklama