Trnavské rybníky
reklama

Ako si zariadiť záhradu? Tipy priamo pre vás!

SERVIS - Dom a záhrada | 15.3.2023, 11.12, reklamný článok

Nový dom a nová záhrada? Čo si v nej však zariadiť? V tomto článku si ukážeme veci, ktoré si ľudia často dávajú do svojej záhrady. Vo vašej záhrady si môžete nasadiť rôzne okrasné rastliny a dreviny alebo pestovať rôzne okrasné alebo zábavné doplnky. Poďme sa na niektoré pozrieť.

Ako si zariadiť záhradu? Tipy priamo pre vás!

 

Čo si pestovať?

V záhrade si môžete pestovať rôzne druhy drobné ovocia alebo ovocných stromov, či zeleninu. Postaviť si tu môžete aj záhony. Ak by ste mali veľmi malý pozemok, nemusíte sa báť. Nasadiť si môžete aj stĺpovité ovocné stromy.

reklama

 

Ak nechcete pestovať nič na jedenie, ale chceli by ste niečo na okrasu, čo by oživilo vašu záhradu, veľmi obľúbené sú rôzne okrasné dreviny a stromy.

 

Nasadiť si tu môžete rôzne listnaté stromy (ako napríklad buk, dub, okrasnú čerešňu, javor, lipu alebo palmu). Veľmi populárny je aj predaj ihličnatých stromov (ako napríklad smrek, cyprusovce, cédre, borievky, tuje alebo borovice).

 

Nasadiť si do záhrady môžete aj veľmi obľúbené hortenzie. Tie sa delia na veľkolisté, metlinaté, stromčekovité alebo popínavé.

reklama

 

 

Záhradný domček

Veľa ľudí si postaví na svojej záhrade záhradný domček. Najmä ak nemajú pivnicu. Záhradný domček je ďalší priestor na ukladanie vecí ako napríklad gril, bicykle, lyže, kutilské náradie a iné veci.

 

Môžete to prípadne zobrať viac kreatívne a urobiť si v ňom aj svojej vlastné malé fitness centrum alebo svoj vlastný garden (home) office.

 

 

Zimná záhrada

Zo svojej terasy na záhrade si môžete vytvoriť zimnú záhradu, ktorá sa dá využívať po celý rok. Či už na pestovanie rastlín alebo trávenie voľného času.

 

Zo zimnej záhrady si môžete spraviť aj jedáleň, knižnicu, oddychovú miestnosť, môžete v nej pracovať a urobiť z nej domácu kanceláriu, prípadne bylinkovú záhradku. Možností je naozaj veľa.

 

 

Pergola, altánok

Odporúčame si na záhrade postaviť pergolu alebo nejaký altánok. Vďaka krytiu môžete byť na záhrade aj pri horšom počasí (ak napríklad prší), prípadne vám takéto krytie zabezpečí skvelú ochranu pred silným slnkom.

 

Najmä počas letných mesiacov to určite oceníte. Hlavne, keď budete organizovať nejakú grill party s kamarátmi, rodinou alebo známymi.

 

Dúfame, že naše tipy vám pomohli a vašu záhradu si skvelo zariadite. Ak nemáte stále tušenie ako si ju zariadiť, skúste kontaktovať odborníkov, tý vám určite poradia.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama
cale clinic
reklama