Druhý zápas štvrťfinále hokejistom Trnavy nevyšiel, Martin vyrovnal stav série

ŠPORT - Hokej | 16.3.2023, 06.30, Ján Král

V Trnave sa ešte minimálne jeden play-off zápas odohrá.

Roman Jurák (v bielo-červenom) patrí k trnavským oporám, na gól v play-off ale zatiaľ čaká. Foto: Ján Král

Trnavským hokejistom nevyšiel druhý zápas štvrťfinálového play-off. Po výhre 5:1 v prvom dueli v stredu podľahli Martinu 0:4.

Hostia oproti prvému duelu vymenili brankára, medzi tri žrde sa postavil 21-ročný Maťovčík a napokon si z Trnavy odniesol čisté konto.

Gólový účet otvoril v 8. minúte Stanček, v druhej tretine pridali góly Dírer a Vorobjev a víťazstvo hostí pečatil v samom závere Poliaček.

„Vedeli sme, že každý zápas bude úplne iný. Tak ako nám včera išli nohy, tak sme dnes s nimi nepracovali tak, ako sme mali. Martin sa dostal do vedenia, my sme zatlačili, ale dnes sme proste nemohli dať gól. Odskakovalo nám to, triafali sme brankára. Nič sa nedeje, vyčistíme hlavy a ideme ďalej," zhodnotil pre web hockeyslovakia.sk asistent trénera Trnavy Roman Straka.

Stav série je vyrovnaný 1:1, cez víkend pokračuje dvoma duelmi na severe Slovenska. Hrá sa na štyri víťazstvá, už je teda isté, že ešte minimálne jedno stretnutie sa odohrá v Trnave. To najbližšie v stredu 22. marca so začiatkom o 17:00.

HK Gladiators Trnava – HK VITAR Martin 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
stav série: 1:1
Góly: 8. Stanček (Biro, Masnica), 28. Dírer (Fafrák, Poliaček), 29. Vorobjev (Stanček, Petran), 60. Poliaček (Dírer, Fafrák)
Rozhodovali: Konc ml., Valachovič – Nosek, Drblík
strely: 48:42; vylúčení: 3:9; presilovky: 0:0; oslabenia: 0:0
Diváci: 820
TRNAVA: Hollý – Hamíd, Čížek, Ejem, Schmidt, Korím, Kliment, Kocúr – Jurák, Holovič, Galimov – Miklík, Kukumberg, Antonov – Dvonč, Kupka, Ružek – Miščí, Tóth, Bodnár
MARTIN: Maťovčík – Semaňák, Petran, Dvořák, Charvát, Lavička, Nemec, Biro, Masnica – Toma, Dírer, Nauš – Fafrák, Lahtinen, Vorobjev – Poliaček, Tyczynski, Paulíny – Stanček, Juščák, Ďurina