Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Trnavské divadlo chystá program pre najmenších, na javisko sa dostanú batoľatá

AKTUALITY - Trnava | 16.3.2023, 17.59, prispievatelia

Deti vstúpia do divadelného sveta, ktorý budú slobodne objavovať a zažívať ho prostredníctvom hudby, zvukov, hlasov, ale aj pohybov či dotykov.

Trnavské divadlo chystá program pre najmenších, na javisko sa dostanú batoľatá

Ilustračná grafika: DJP

reklama

 

Divadlo Jána Palárika v Trnave ako prvé slovenské činoherné divadlo v marci obohatí svoj repertoár o netradičný formát batolárium pre deti od šiestich mesiacov.

 

Divadelný tvar s názvom Púpätko na trnavské javisko po prvýkrát prinášajú poľské tvorkyne, režisérka Alicja Morawska-Rubczak a scénografka Barbara Małecka. Batolárium Púpätko bude mať premiéru 31. marca.

 

Deti od šiestich mesiacov do troch rokov sa podľa marketingovej riaditeľky trnavského divadla Kataríny Čučkovej spolu so svojimi rodičmi či blízkymi v sprievode hercov ocitnú priamo na javisku.

Trnava - Planuj mesto
reklama

 

Vstúpia tak do sveta, ktorý budú slobodne objavovať a zažívať ho prostredníctvom hudby, zvukov, hlasov, ale aj pohybov či dotykov.

 

Interaktívna divadelná forma umožní aj tým najmenším deťom priestor spoznať čaro divadla zblízka.

 

„Rodičia či blízki ich tak môžu sledovať pri ich prvej divadelnej skúsenosti, ktorá zapôsobí na ich zvedavosť, radosť alebo iné doposiaľ neprebádané emócie. Batolárium ako divadelná forma tak tvorí umelecký zážitok s pridanou hodnotou pre detských aj dospelých divákov,“ priblížila nový formát Čučková.

 

Divadlo bude špeciálne prispôsobené na príchod nových, malých divákov.

 

V jeho priestoroch budú určené oddychové zóny s prebaľovacími pultmi, miestom na parkovanie kočíkov a ďalším vybavením, ktoré pomôže rodičom zažiť prvú návštevu svojich detí v divadle komfortne a bez starostí.

 

Autorkou a režisérkou inscenácie je Alicja Morawska-Rubczak. Ako režisérka, pedagogička a kurátorka sa špecializuje na divadlo pre deti do troch rokov.

 

Na javisku sa predstavia herečky Petra Blesáková alebo Ivica Franeková, Silvia Soldanová a herec Matúš Beniak.

 

Púpätko vychádza z knihy „Tvary a vzory v prírode“ autoriek Jany Sedláčkovej a Štěpánky Sekaninovej z roku 2021, ktorá je plná ilustrácií zobrazujúcich rozmanitosť a krásu ukrytú v prírode.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda Tanex
reklama