Trnavské rybníky
reklama

V Horných Orešanoch robia problémy vodiči, ktorí ignorujú obchádzky aj zákazy

AKTUALITY - Región | 17.3.2023, 12.46, prispievatelia

Starosta obce Marek Boháček apeluje na vodičov, aby využívali vyznačené obchádzkové trasy a neskracovali si cestu cez miestne komunikácie

V Horných Orešanoch robia problémy vodiči, ktorí ignorujú obchádzky aj zákazy

Úzke uličky Horných Orešian sú vyhradené len pre domácich a zásobovanie. FOTO: Pavol Machovič

Cukrovar Trnava
reklama

 

Obyvateľom Horných Orešian v okrese Trnava po úplnom uzavretí mosta cez potok Parná na ceste II/502 komplikujú život vodiči, ktorí nerešpektujú vyznačené obchádzkové trasy.

 

Napriek zákazu prechádzajú cez úzke miestne komunikácie, len aby sa vyhli obchádzke cez obec Suchá nad Parnou.

 

Cez úzke uličky chcú neraz prejsť aj nákladné vozidlá, vznikajú preto konfliktné situácie medzi vodičmi, ako aj medzi vodičmi a chodcami.

Dni zdravia
reklama

 

Najhoršia situácia je predovšetkým pri základnej škole s materskou školou a pri futbalovom štadióne. Dodržiavanie zákazov vjazdu príležitostne kontrolujú policajti, nie sú tam však stále.

 

„My nechceme, aby boli vodiči pokutovaní, ide nám o čo najväčšiu bezpečnosť domácich, ako aj všetkých, čo do našej obce prichádzajú. Chcem preto upozorniť vodičov na obchádzku cez Suchú nad Parnou, je to len pár kilometrov naviac,“ povedal starosta Horných Orešian Marek Boháček.

 

Na moste už od stredy, kedy bol uzavretý, pracuje. FOTO: Pavol Machovič

 

Zároveň pripúšťa, že navádzanie na obchádzku v susedných Dolných Orešanoch by bolo potrebné posilniť, pretože si ho veľa vodičov ani nevšimne.

 

Keď už prídu do Horných Orešian, na obchádzku sa im nechce vrátiť, radšej vojdú do uličiek napriek zákazu vjazdu.

 

Na vodičov apeluje aj polícia. „Polícia upozorňuje vodičov, aby rešpektovali dopravné značenie a na presun využívali výlučne obchádzkové trasy, ktoré sú riadne vyznačené dočasným dopravným značením a neskracovali si cestu cez účelovú komunikáciu medzi cestami Suchá nad Parnou – Horné Orešany a Košolná – Dolné Orešany, ktorá je určená len pre autobusy a dopravnú obsluhu,“ uviedla polícia na sociálnej sieti.

 

Niekoľko vodičov dnes dopoludnia riešili policajti na obchádzke, ktorá je vyhradená pre autobusy.

 

Most v Horných Orešanoch uzatvorili pre všetku dopravu aj pre chodcov v stredu 15. marca o 6:00 z dôvodu jeho komplexnej rekonštrukcie. Stavebná firma hneď začala s jeho búraním, práce na obnove mosta majú trvať približne štyri mesiace.

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama