Trnavské rybníky
reklama

Golf Trnava po zime spustil novú sezónu, hneď v prvý deň prišli desiatky hráčov

ŠPORT - Golf | 17.3.2023, 18.24, Ján Král

Golfový areál v Kamennom mlyne je prístupný nielen registrovaným hráčom, ale celej verejnosti.

Golf Trnava po zime spustil novú sezónu, hneď v prvý deň prišli desiatky hráčov

František Štefanička si nenechal ujsť otvárací deň novej golfovej sezóny v Trnave. Foto: Ján Král


Odštartovali novú sezónu. Golf Trnava po zimnej prestávke otvoril v piatok 17. marca svoje brány pre verejnosť. K dispozícii je deväťjamkové ihrisko, odpalisko, tréningové plochy na putting, chipping a v prevádzke je aj kaviareň.


Už predpoludním zavítali do areálu pri Kamennom mlyne desiatky nadšencov tohto športu. Nechýbal medzi nimi ani najstarší člen trnavského klubu František Štefanička


„Veľmi som sa tešil, že si konečne zahrám. Na golfe bežne strávim niekoľko hodín denne, či svieti slnko, fúka vietor, alebo prší. Chodím sem za aktívnym oddychom, toto prostredie a šport mi pomáha pozitívne myslieť,“ povedal 83-ročný Štefanička, ktorý je stále veľmi vitálny k čomu mu pomáha aj pravidelný pohyb po greenoch.


Počas zimy si spravil z garáže ateliér a venoval sa maľovaniu obrazov. Dva z nich priniesol ako darček aj na golf. „Venujem ich dámam Novotným, za to ako sa tu pekne o nás starajú,“ pridal.


V piatok si prišli zahrať okrem golfistov aj footgolfisti, keďže aj tento šport má v areáli zelenú.


„Z ľudí cítime, že sú po zime nažhavení na šport v peknej prírode. Viacerí sa dnes okrem toho zhodli, že cez pauzu nabrali pár kíl naviac a potrebujú to zo seba dostať,“ usmial sa prezident trnavského golfového klubu Michal Novotný.

 

Príroda sa prebúdza, golfový areál už je parádne pripravený.

 


Golf Trnava má momentálne asi 380 členov, je medzi nimi aj množstvo juniorov a detí. Klub patrí k slovenskej špičke v práci s mládežníckou základňou, trénovať pod vedením certifikovaných odborníkov tu môžu už deti od päť rokov. 


Aktivity vyvíjajú už na základných školách, kde ukazovali v rámci telesnej výchovy golf deťom z prvého stupňa. Zároveň im umožnili vyskúšať si tento šport priamo v areáli.


Golfový areál v Trnave je však prístupný nielen registrovaným členom. Golf si tu môže vyskúšať úplne každý.

 

Za ľudové 2 eurá si stačí zakúpiť košík s 36 loptičkami, na mieste mu následne zapožičajú golfovú palicu. Takto si môžu prísť teda tento šport vyskúšať aj zvedavci ešte predtým, než sa stanú držiteľmi zelenej karty.


Počas celého dňa je zároveň prístupná kaviareň, kde sú v ponuke nielen nápoje, ale aj snacky a burgre. Otvorené majú od 8:00 do 18:00, po prechode na letný čas bude areál prístupný až do 19:00 a s príchodom teplých mesiacoch sa budú predlžovať.

 

Časom opäť obnovia grilovačky. Klub pripravuje aj ďalšie akcie, už v sobotu 25. marca sa uskutoční prvý turnaj sezóny – otvárací texas dvojíc.

 

Kaviareň je otvorená pre širokú verejnosť. V príjemnom prostredí chutí dvojnásobne.

 

 

V letnej ponuke je detský golfový tábor, celoročne je tu možnosť pre firmy objednať si v areáli teambuilding spojený s cateringom, pre deti je k dispozícii ihrisko, zacvičiť si tu môžu aj dospelí na crossfitovej veži. 


Priamo v areáli je parkovisko, vítaní sú tiež cyklisti, ktorým uľahčí príjazd z Kamenného mlyna nová cyklotrasa, ktorej časť už je hotová a definitívne má byť dobudovaná v lete.

 

Bližšie informácie nájdete na golftrnava.sk

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama