Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Pre komunitnú záhradu na Clementisovej ulici hľadajú prvých záhradkárov

AKTUALITY - Trnava | 18.3.2023, 12.00, prispievatelia

Nová komunitná záhrada by mala byť priestorom nielen pre záhradkárčenie v malom, ale aj na rôzne iné aktivity

Pre komunitnú záhradu na Clementisovej ulici hľadajú prvých záhradkárov

Nová komunitná záhrada ponúka dvadsať záhonov, ale aj posedenie. FOTO: Pavol Machovič

reklama

 

Súčasťou revitalizácie rozsiahleho sídliskového priestoru Agátka v Trnave je aj vznik komunitnej záhrady medzi bytovými domami na Ulici Vladimíra Clementisa.

 

Mesto Trnava ponúka obyvateľom tejto ulice a blízkeho okolia dvanásť vyšších a osem nižších záhonov na pestovanie vlastnej zeleniny, byliniek alebo kvetov.

 

Ako informovala trnavská radnica, budúci pestovatelia sa môžu prihlásiť do konca marca.

Trnava - Planuj mesto
reklama

 

V prípade väčšieho záujmu o záhony budú podľa Petry Vráblovej z Mestského úradu v Trnave uprednostnení tí, ktorí bývajú čo najbližšie.

 

Mesto okrem budúcich záhradkárov hľadá aj dobrovoľníka, ktorý by mal na starosti manažovanie tohto priestoru a komunikoval by potrebné záležitosti s mestským úradom.

 

Komunitná záhrada je oplotená a mimo určených hodín sa bude zamykať. Okrem záhradkárčenia poskytne priestor aj na rôzne iné aktivity.

 

Jej súčasťou sú piknikové stoly a lavičky, k dispozícii budú dve fontánky s pitnou vodou a privedená je aj úžitková voda na polievanie.

 

Záujemcovia o záhony dostanú bližšie informácie o spôsobe ich využívania 4. apríla o 17:00 v Dennom centre pre seniorov na Ulici V. Clementisa 51. Na stretnutí si dohodnú aj pravidlá využívania spoločného priestoru.

 

V Trnave už niekoľko rokov funguje komunitná záhrada s malými pestovateľskými záhonmi v areáli školy na Mozartovej ulici.

 

Vznikla na mieste, ktoré pred rokmi slúžilo na prvé pestovateľské pokusy žiakom vtedajšej základnej školy. O pridelené záhony sa tu starajú záujemcovia o záhradkárčenie hlavne z okolitých bytových domov.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka spoločnosti WebHouse, s.r.o. Právne informácie | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023 WebHouse, s. r. o. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk

Pocitadlo.sk

Mazda plug in hybrid
reklama