Trnavské rybníky
reklama

Blíži sa jar a s ňou aj obľúbené outdoorové aktivity

RELAX - Hobby | 18.3.2023, 11.47, reklamný článok

Zima už konečne odchádza a prichádzajú mesiace, ktoré oveľa viac prajú vonkajším aktivitám. Najmä úvodné jarné dni prinášajú priam eufóriu z toho, že opäť môžeme športovať vonku či len tak si posedieť na terase na káve. Na jar sa tešia aj nadšenci airsoftu, ktorý je v našich končinách čoraz populárnejší. Aj airsoft môže predstavovať fajn spôsob ako stráviť deň na čerstvom vzduchu a zároveň sa parádne zabaviť s kamarátmi.

Blíži sa jar a s ňou aj obľúbené outdoorové aktivity

Ilustračné foto: William Gaspar / pixabay.com

 

Japonská verzia paintballu

Vedeli ste, čím sa líšia paintball s airsoftom? Princíp hry je v oboch prípadoch podobný, cieľom je zasiahnuť protihráča a vyradiť ho z danej hry.

 

Ako už z názvu vyplýva, pri paintballe sa používajú gumové guličky s farebnou náplňou, kým pri airsofte sú to plastové guličky. Ak ste si tieto aktivity niekedy vyskúšali, tak zrejme uznáte, že zásah guličkou na airsofte býva menej bolestivý než na paintballe.

 

Airsoft je teda japonská verzia paintballu, ktorá si získava čoraz širšiu obľubu aj u nás. Pre hru sú samozrejme potrebné airsoftové zbrane a ďalšia nevyhnutná taktická či bezpečnostná výstroj. 

 


Akú zbraň na airsoft?

V praxi poznáme tri typy zbraní na airsoft – sú to manuálne zbrane, plynové zbrane a elektrické zbrane. Pri manuálnych je potrebné ich ručne dobíjať, pri elektrických zase tento proces funguje automaticky, z tohto pohľadu sú teda aj najvýkonnejšie.

 

Airsoftové zbrane sú prakticky imitáciou klasických typov zbraní, čiže sa stretnete s pištoľami, samopalmi či brokovnicami.


Jednotlivé typy sa líšia kadenciou, dostrelom či výkonom. Vždy je samozrejme potrebné dodržiavať bezpečnostné inštrukcie a vopred stanovené pravidlá airsoftovej hry. 


Viac pozitív ako sa môže zdať 

Airsoft patrí medzi obľúbené outdoorové aktivity s kamarátmi z jednoduchého dôvodu – je to skrátka dobrá zábava.

 

Bez akýchkoľvek sklonov k agresivite je skrátka zábavné zdolať v airsoftovej hre súperiaci tím či šikovným zásahom vyradiť z hry kamaráta, ktorého si potom môžete doberať.

 

Niekedy však trochu v úzadí ostávajú ďalšie pozitíva. Popri zábave môže mať airsoft dobrý vplyv na cibrenie reflexov, rýchlych zmien pohybu či celkovej fyzickej kondície.

 

Dlhá bitka je aj fyzicky náročná a je potrebné mať kondíciu, aby ste ju zvládli. A rovnako platí, že takáto zaberačka môže tiež zlepšiť dlhodobú fyzickú kondíciu. V airsofte sa teda toho skrýva naozaj viac, než sa na prvý pohľad môže zdať. 

 


Jasné pravidlá a potrebná výbava

Pri výbere airsoftovej zbrane sa to v tomto prípade nekončí, naopak, začína. Medzi nevyhnutnú výbavu patrí napríklad airsoft maska, dôležitá pre bezpečnosť i komfort počas hrania.

 

Airsoft má dané jasné pravidlá, nejde o žiadnu divokú ´strieľačku´, ale o dobre zorganizovanú aktivitu. Tieto pravidlá sa týkajú zásad fair-play i bezpečnosti či vekových obmedzení, ktoré stanovuje aktuálna legislatíva.

 

Rovnako sa pravidlá týkajú aj samotnej hry, kde je jasne definované, čo sa deje napríklad po tom, ako vás zasiahla gulička vystrelená zo súperovej zbrane. V rámci bezpečnosti je vždy absolútnym základom mať chránené oči. 

 


Rôzne zápletky či scenáre

Pri airsofte sa dá vymyslieť viacero zaujímavých príbehov či modelových situácií, podľa ktorých budete hrať. V takom prípade je vhodná aj taktická výstroj na airsoft.

 

Jej súčasťou môžu byť taktické vesty, nášivky či dokonca vysielačky na rádiovú komunikáciu. Jednotliví členovia tímu sa takto môžu dohovárať a koordinovať.

 

V rámci príbehov nájdeme typickú bitku jedného tímu proti druhému, súboj všetkých proti všetkým, ďalej zápletky ako ochrana vlajky či ochrana prezidenta, ktorého sa ochranka snaží dostať do bezpečia. Fantázii sa v tomto smere vôbec medze nekladú.

 

Stačí len nájsť vhodné otvorené priestranstvo a dobrú partiu kamarátov. 

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
cale clinic
reklama