Futbal, 5. liga: Vrbové doma remizovalo, Horná Krupá a Piešťany zabrali naplno

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 18.3.2023, 18.12, Ján Král

Futbalisti Vrbového doma remizovali s Prečínom 1:1. Dobre rozohraný zápas, v ktorom išli do vedenia zásluhou Srnca, dostal prvú trhlinu v 39. minúte, keď videl druhú žltú kartu Uribe. V početnom oslabení napokon vedenie neudržali, šesť minút pred koncom vyrovnal hosťujúci Valient.

Futbal, 5. liga: Vrbové doma remizovalo, Horná Krupá a Piešťany zabrali naplno

Momentka zo zápasu Vrbové - Prečín. V prieniku domáci Andrej Kaman. Foto: Ján Král

Naplno zabrala Horná Krupá. S Ladcami viedla už v 20. minúte 3:0, keď dal dva góyl Guldan a jeden Sudin. Po zmene strán sa však hostia dvoma gólmi dostali do hry, definitívu poistku tak dal až v samom závere Fodor, ktorý upravil na 4:2.

Štyri góly strelili doma aj Piešťany, s Partizánskym si zároveň udržali čisté konto.

Do vedenia išlo PFK zásahmi Strelca a Kusého zo záveru prvého polčasu, v druhom dejstve sa presadil aj Simon Glos a v 82. minúte si dali hostia vlastný gól.

Hlohovec proti Prievidzi viedol, prekvapenie kola sa ale napokon nekonalo. Hostia ešte do prestávky otočili skóre a v druhom polčase pridali ešte jeden gól.

5. liga SZ – 17. kolo:

Horná Krupá – Ladce 4:2 (3:0)
Góly: 3. a 19. Guldan (druhý z pen), 20. Sudin, 89. Fodor – 54. Mojto, 60. Kučerka
H. KRUPÁ: Bránsky – A. Hrčka, Modrovič, Fodor, Zaoral, Mikláš, Holič, Dobiš, Sudin, Guldan, Mikinič (Šarabok, Kozák)

Piešťany – Partizánske 4:0 (2:0)
Góly: 40. Strelec, 42. Adam Kusý, 71. S. Glos, 82. vlastný Nový
PIEŠŤANY: Červenka – Grík, Ďurina, Ďurák, Adam Kusý, Strelec, Gula, Belica, Braniša, Allina, S. Glos (Noskovič, Taraba, Hlbocký)

Vrbové – Prečín 1:1 (1:0)
Góly: 18. Srnec – 84. Valient
ČK: 39. Uribe (Vrbové)
VRBOVÉ: Székely – Polakovič, Kaman, S. Vido, Kovársky, Mašán, Troják, Uribe, Doboš, Kubica, Srnec (Kravárik, Rangel)

Hlohovec - Prievidza 1:3 (1:2)
Góly: 10. Orviský - 23. Koryťák, 41. Balčirák, 90. Ilčík
HLOHOVEC: Grežo - Táčovský, Farkaš, Kubička, Šajter, Liso, Orviský, Sitár, Veselský, Zdenek, Krajinčák (Adamík, Bohunický, Peťovský)

Brvnište – Chynorany 1:0