Trnavčania doplatili na individuálne chyby.

Spartak v Dunajskej Strede herne nesklamal, odchádza však bez bodu

Twardzik sa chystá na dlhý pas, atakuje ho Blackman. Foto: Lukáš Grinaj

Tréner Spartaka Michal Gašparík v Dunajskej Strede postavil od úvodu do stredovej formácie Bukatu s Paurom, na lavičke zostali Procházka a Štefánik. Mikovič pre zdravotné problémy sledoval duel iba z tribúny.

Taktické zámery andelov dostali trhlinu v piatej minúte, keď musel striedať zranený Ofori, na ľavé krídlo miesto neho prišiel Iván.

Prvý polčas videli diváci obojstranne ofenzívny futbal. Prvú šancu zápasu mali Trnavčania. Po centri Daniela hlavičkoval Paur do miest, kde stál pripravený Petráš.

Po polhodine hry vyšla andelom kombinačná akcia, po ktorej Koštrna z uhla napálil do tyče.

Domáci útočník Krstovič sa prvýkrát výrazne pripomenul v 33. minúte, jeho zakončenie skončilo mimo bránky.

Zakrátko mal ďalšiu možnosť po rýchlej kontre, strelu mu stihol zblokovať Koštrna.

V 39. minúte sa už domáci tešili z gólu. Káčer rozbehol na pravej strane Blackmana, jeho center našiel na prvej tyči Gavriča a Vantruba na jeho hlavičku nedokázal zareagovať – 1:0.

Trnavčania cez prestávku prestriedali, namiesto Bukatu s Paurom prišli na plochu Procházka so Štefánikom.

Druhé dejstvo však začali spartakovci najhoršie ako mohli. Kóšovu rozohrávku na Procházku vystihol Káčer, v súboji pretlačil trnavského stredopoliara, naviedol si loptu do palebnej pozície a spoza šestnástky trafil k tyči – 2:0.

To už domáci fanúšikovia začali za štadiónom odpaľovať ohňostroj a ďalší dôvod na radosť im mohol dať Krstovič, pred ktorého nešťastne zblokoval Gavričovu prihrávku Procházka, Čiernohorec zoči-voči Vantrubovi trafil tesne vedľa.

Spartak znížil v 72. minúte. Twardzik výborne zatočil rohový kop a Taiwo v päťke hlavou znížil.

Trnava zvýšila obrátky a zavrela DAC na jeho polovici. V 80. minúte mohol vyrovnať Štefánik, jeho ranu ale zrazila obrana na roh.
Paradoxne, v čase najväčšieho trnavského tlaku udrel opäť DAC.

V 85. minúte obral Štetinu v súboji o loptu Szánthó, naviedol si  loptu na strelu a spoza pokutového územia bombou pridal tretí gól žlto-modrých.

V závere už hrali andeli vabank, do otvorenej obrany vbehol Pinto, Vantruba mu však dobrým zákrokom zmaril radosť.

Duel skončil výsledkom 3:1, andeli tak napriek solídnemu výkonu odchádzajú zo Žitného ostrova bez bodu.

Fortuna liga – nadstavbová časť – skupina o titul - 2. kolo:

DAC 1904 Dunajská Streda – FC Spartak Trnava 3:1 (1:0)
Góly: 39. Gavrič, 46. Káčer , 85. Szánthó – 72. Taiwo
ŽK: Bukata, Taiwo - Káčer
Rozhodovali: Smolák – Hancko, Jekkel
Diváci: 7390
DAC: Petráš – Pinto, Risvanis, Kružliak, Andzouana – Káčer – Blackman (82. Muhamedbegovič), Ramadan (82. Szánthó), Dimun, Gavrič (64. Nebyla) – Krstovič (90. Kalmár). Tréner: Guľa.
SPARTAK: Vantruba – Koštrna, Štetina, Kóša, Twardzik – Savvidis – Daniel (68. Ristovski), Bukata (46. Štefánik), Paur (46. Procházka), Ofori (5. Iván, 68. Azevedo) – Taiwo. Tréner: Gašparík.

Reakcie po zápase

Kristián Koštrna, obranca Spartaka: „Prehrali sme, súper dal tri góly, z tohto pohľadu vyhral zaslúžene. V prvom polčase sme boli dominantnejší, aj nebezpečnejší, oni však dali gól. Hneď po zmene strán sme po našej chybe inkasovali. Potom sme prevzali iniciatívu, začali sme hrať, dali sme kontaktný gól, bohužiaľ, opäť prišla individuálna chyba a domáci zaslúžene vyhrali. Herne sme boli lepší, vyzeralo to, ako keby hrali oni tri zápasy za týždeň a my sme boli našlapaní. Máme na čom stavať, ale zrážajú nás individuálne chyby.“

Lukáš Štetina, stopér Spartaka: „Prakticky od začiatku zápasu sme mali veľa ľahkých strát, oni hrozili kontrami, potom tam boli fauly, dostali sa do tlaku. My sme nastrelili tyč, vyloženú šancu sme ale nemali. V druhom polčase sme neskôr dali kontaktný gól, dalo sa s nimi hrať, bolo to otvorené, spravil som však potom hlúposť, chcel som hrať konštruktívne a inkasovali sme tretí gól.“

Michal Gašparík, tréner Spartaka: „Povedal by som, že dnes sme darovali domácim góly. Od začiatku mohlo byť cítiť z našej hry, že sme chceli hrať otvorený futbal, pokúsiť sa zvíťaziť. V prvom polčase sme napádali vysoko, nútili sme domácich k dlhým loptám. Problém bol, že získané lopty sme rýchlo strácali a nemali sme zakončenia. Dunajská Streda hrozila z brejkov. Hráči si dnes pomýlili priestory, kde sme chceli hrať konštruktívne. Druhý a tretí gól boli veľké chyby, takto určite hrať nechceme, DAC to potrestal peknými gólmi. Aj keď sme sa vrátili do zápasu, znova sme spravili veľkú chybu a bolo rozhodnuté.“

Adrián Guľa, tréner Dunajskej Stredy: "Mimoriadne cenné víťazstvo pre našich chlapcov, ďakujem im za odhodlanie, nasadenie. Bola tam dobrá mentalita a energia spoločne s fanúšikmi. Zápas mal slušné parametre, Trnava je vždy dobre pripravená, má skúsených chlapcov, ide o veľmi nepríjemného súpera. V úvode vyblokovali náš pressing a našu výstavbu útoku. To súvisí s veľkými zápasmi, kde to chce čas, aby si veci sadli. Podstatné bolo, aby sme dokázali reagovať. Mali sme však dobrý inštinkt a išli do vedenia. V kabíne sme sa bavili, že musíme byť vytrvalí a streliť ešte jeden gól. Hneď to prišlo po Káčerovom pressingu v úvode druhého dejstva. Trnava sa nevzdávala, čo je logické, pretože ide o dobré mužstvo. Keď dali kontaktný gól, prešli sme na hru s troma stopérmi a dvoch hrotových hráčov. Szánthó úžasne trafil loptu a pridal dôležitý gól. V Banskej Bystrici sa mu to nepodarilo, teraz áno. Zápas sme uzavreli. Stalo sa to pred domácimi fanúšikmi, ktorým ďakujem za podporu. Bol to dobrý a náročný zápas, tešíme sa z víťazstva."