Trnavské rybníky
reklama

Gašparík sa snažil oživiť mužstvo striedaniami, spartakovcov zrazili chyby

ŠPORT - Futbal - Spartak | 20.3.2023, 11.43, Ján Král

Tréner Spartaka musel v zápase improvizovať so zostavou.

Gašparík sa snažil oživiť mužstvo striedaniami, spartakovcov zrazili chyby

Lukáš Štetina (vo hlavičkovom súboji v bielom) podal v Dunajskej Strede veľmi dobrý výkon, v závere ale spravil zásadnú chybu, po ktorej andeli dostali tretí rozhodujúci úder. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Spartak podal v nedeľnom šlágri Fortuna ligy Dunajskej Strede solídny výkon, po hrubých chybách však odišiel bez bodu s prehrou 1:3.

 

DAC utiekol andelom v tabuľke na rozdiel jedenástich bodov, čo pre červeno-čiernych osem kôl pred koncom súťaže znamená de facto koniec akýmkoľvek majstrovským nádejam.


Stále sa však môžu pasovať o druhé miesto tabuľky, na druhý Slovan strácajú sedem bodov a po reprezentačnej prestávke práve belasých privítajú na Štadióne Antona Malatinského v Trnave. Vstupenky na derby sú už mimochodom v predaji online.

ŠUPA technika
reklama


Tréner Michal Gašparík musel pred duelom na Žitnom ostrove viaceré rébusy v základnej zostave. Na poslednú chvíľu vypadol zo zostavy Mikovič a len päť minút napokon pobudol na trávniku Ofori.


"Mikovič sa zranil ani neviem kedy, večer pred duelom sme sa dozvedeli, že mu opuchlo koleno, takže vypadol zo zostavy. Inak by hral v základnej jedenástke. Ofori sa zranil na predzápasovej rozcvičke, išiel to skúsiť, ale nešlo to. Keď vypadnú dvaja hráči, naruší to plány," rozhovoril sa tréner Spartaka Michal Gašparík.


Oproti predošlým duelom zmenil dvojicu stredových záložník. Pred Savvidisom tentoraz operovali Paur s Bukatom.


"Nechceli sme Dunajskú Stredu pustiť do ich konštruktívnej hry, plánovali sme napádať vo vysokom pressingu. V tomto sú Bukata a Paur veľmi dobrí. Zámer nám fungoval, keď sme však získali loptu, nespravili sme nič navyše na súperovej polovici a strácali sme lopty. Cez polčas sme nestriedali kvôli výkonom, chceli sme dať trochu inú typológiu hráčov, aby sme sa viac dostali do hry a dostali zápas do niečoho iného. Samo Štefánik dobre naskočil, Roman Procházka zle, po jeho prvom dotyku sme dostali gól. Myslím si však, že hlavne od Seba Kóšu nemala ísť rozohrávka do tohto priestoru, keď súper stál nachystaný v pressingu," vysvetlil zloženie základnej jedenástky Gašparík.

 


V priebehu druhého polčasu stiahol trnavský krídelník obe krídla - Daniela aj Ivána a na plochu poslal Azeveda s Ristovskim, s tým že severomacedónsky útočník sa postavil na hrot a Taiwo sa posunul zo stredu útoku na krídelnú pozíciu.


"Bol to posledný krok na oživenie mužstva, s tým že dostaneme do hry dvoch útočníkov. Malo sa zmeniť zakladanie útokov s tým, že vzadu sme hrali v trojke a Twardzik by sa posunul vyššie. Pre Taiwa sa až tak veľa nezmenilo, stále sa dotláčal k Ristovskemu ako druhý útočník. Samozrejme, do defenzívy sa musel vracať ako krídlo. Chceli sme to oživiť a nechceli sme sťahovať Taiwa. Meniť systém na 4-4-2, čo nemáme zaužívané, som nechcel. Herná schéma nám funguje, keby sme nespravili chyby, tak môžeme hovoriť o dobrom zápase v pressingu, dobrom zakladaní akcií, vedeli sme si poradiť aj so súperovým rozostavením, len sme spravili strašne lacné chyby. Oživenie prišlo, dostali sme Dunajskú Stredu pod veľký tlak, len potom prišla hrúbka, Štetina mohol odkopnúť loptu, prehral súboj a bolo po zápase," dodal.

 

Problém Trnavy v zápase vystihol Gašparík v podstate už vo svojej úvodnej reči na pozápasovej tlačovke: "Hráči si dnes pomýlili priestory, kde sme chceli hrať konštruktívne. Druhý a tretí gól boli veľké chyby, takto určite hrať nechceme, DAC to potrestal peknými gólmi."

 

Tabuľka Fortuna ligy - skupina o titul

1

 

FK DAC 1904 Dunajská Streda   

  24    16   6    2      45:20     54        

2

 

ŠK Slovan Bratislava

  24 15 5 4 49:25 50        

3

 

FC Spartak Trnava

  24 13 4 7 46:30 43        

4

 

MŠK Žilina

  24 11 4 9 41:37 37        

5

 

FK Železiarne Podbrezová

  24 9 8 7 34:32 35        

6  

 

MFK Dukla Banská Bystrica

  24 9 4 11 40:46 31

 

Tabuľka Fortuna ligy - skupina o záchranu

7  

 

MFK Ružomberok

  24 9 9 6 29:22 36        

8

 

MFK Zemplín Michalovce

  24 7 6 11 27:36 27        

9

 

MFK Skalica

  24 6 7 11 24:31 25        

10

 

FC ViOn Zlaté Moravce

  24 4 11 9 30:42 23        

11

 

AS Trenčín

  24 5 7 12 20:38 22        

12

 

MFK Tatran Liptovský Mikuláš     

  24    1     7    16    17:43     10

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda balík výhod
reklama