Trnavské rybníky
reklama

Podnikatelia zo Štefánikovej naďalej odmietajú pešiu zónu pod svojimi oknami

AKTUALITY - Trnava | 21.3.2023, 16.06, prispievatelia

Na prvom rokovaní výboru mestskej časti Trnava – stred v tomto volebnom období bolo rušno.

Podnikatelia zo Štefánikovej naďalej odmietajú pešiu zónu pod svojimi oknami

Na rokovaní výboru mestskej časti Trnava - stred sa diskutovalo o budúcnosti Štefánikovej ulice. FOTO: pm

Cukrovar bývanie
reklama

 

Niekoľko podnikateľov a vlastníkov nehnuteľností na Štefánikovej ulici v Trnave sa v pondelok na prvom zasadnutí výboru mestskej časti Trnava – stred vrátilo k plánovanej rekonštrukcii ulice.

 

Rovnako ako pri novembrovej prezentácii architektonickej štúdie aj teraz zopakovali svoje obavy z toho, že vylúčenie dopravy zo Štefánikovej „zabije“ ich podnikanie.

 

V diskusii však zaznelo aj to, že ani terajší stav ulice nie je ideálny pre podnikateľské aktivity a myšlienku jej rekonštrukcie neodmietajú úplne. Objavili sa aj kompromisné návrhy, jeden z nich napríklad na pešiu zónu len po jezuitský kostol.

Dni zdravia
reklama

 

Viceprimátor a predseda výboru mestskej časti Marcel Krajčo potvrdil, že vylúčenie dopravy zo Štefánikovej bude možné až po výstavbe nových parkovacích miest nad terajším parkoviskom na Rybníkovej ulici.

 

Rekonštrukcia Štefánikovej so zachovaním dopravy je podľa neho málo pravdepodobná, pretože v takomto prípade mesto nemôže rátať s eurofondami.

 

„Pokiaľ to nebude pešia zóna, tak sa to len tak skoro robiť nebude. Na cesty eurofondy nezískame,“ povedal Krajčo.

 

Dodal, že vedenie radnice už teraz uvažuje nad aktivitami, ktoré by pomohli oživiť Štefánikovu aj v čase pred rekonštrukciou.

 

Ako príklad uviedol, že ak by bolo dosť predajcov na podujatie Májový kvet, časť z nich by umiestnili práve do tejto ulice.

 

Mesto Trnava si už objednalo projekt, ktorý ráta so Štefánikovou ulicou ako pešou zónou, vjazd by tam bol umožnený len rezidentom a dopravnej obsluhe.

 

Ráta tiež so stromoradím po oboch stranách ulice, priestormi pre terasy reštaurácií a na niekoľkých miestach z tzv. piazzettami, teda malými námestíčkami.

 

Samotná realizácia sa do rozpočtu mesta dostane najskôr na budúci rok.

 

Trnava má po pondelku už kompletné výbory jednotlivých mestských častí aj so zvolenými predsedami a podpredsedami. Predsedom výboru mestskej časti Trnava – stred je Marcel Krajčo, podpredsedom Branislav Baroš.

 

(pm)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama