Trnavské rybníky
reklama

FoxoBoxo so super tipmi: Pivné kúpele, zaujímavosti v Poloninách aj najkrajšie túry v Tatrách

RELAX - Tipy na výlet | 21.3.2023, 16.49, reklamný článok

Milujete cestovanie, no občas máte problém nájsť podrobné informácie kam sa vybrať na výlet, koľko čo stojí či v akej lokalite nájdete zábavné atrakcie? So všetkými cestovateľskými úskaliami vám pomôže FoxoBoxo. Vieme, kde si oddýchnete v pivných kúpeľoch, aké zaujímavosti by ste mali vedieť o Národnom parku Poloniny či aké sú najkrajšie túry v našich tatranských veľhorách. Čítajte ďalej!

FoxoBoxo so super tipmi: Pivné kúpele, zaujímavosti v Poloninách aj najkrajšie túry v Tatrách

 

Pivný kúpeľ plný oddychu a zdravia

Už stredovekí ľudia vedeli, že kúpanie v kvasnicovom pive má liečivý účinok. Pivné kvasnice patria medzi prírodné liečebné látky, ktoré pôsobia blahodarne na telo.

 

Pivný kúpeľ obsahuje prírodné extrakty, z ktorých sa varí pivo. Je to hotový splnený sen pre všetkých pivárov. Teraz môžete zlatistý mok nielen piť, ale sa v ňom aj kúpať.

 

V pivnom kúpeli nesmú chýbať pivovarské kvasinky, vybrané odrody chmeľu a sladového šrotu. Vysoký obsah esenciálnych látok chmeľu pomáha pri čistení pórov a oživuje pokožku celého tela.

 

Pivovarské kvasinky majú vďaka svojmu vysokému obsahu vitamínu B a aktívnych enzýmov upokojujúce a regeneračné účinky na pokožku.

 

Teplá voda pomáha na boľavé kĺby, uvoľňuje póry, podporuje vylučovanie toxínov a stimuluje obehový systém. Chmeľ zase prispieva k odlupovaniu starej kože. Tak čo, presvedčili sme vás o pozitívnych účinkoch pivného kúpeľa?

 

 

Poloniny plné zaujímavostí

Poloniny sú najvýchodnejším slovenským národným parkom. Miestom, ktoré spája slovenskú, poľskú a ukrajinskú hranicu je najvyšší bod národného parku – Kremenec.

 

Názov územia je odvodený od typického fenoménu Východných Karpát, nádherných kvetnatých horských lúk nad hornou hranicou lesa - polonín.

 

V súčasnosti je to jediné územie na Slovensku, kde voľne žije populácia zubra. Zaujímavosťou je, že Poloniny boli v roku 1997 vyhlásené za Národný park.

 

O desať rokov neskôr ich zapísali do zoznamu Svetového prírodného dedičstva UNESCO. Hlavným východiskom pre návštevu Polonín je obec Nová Sedlica.

 

Táto dedinka v okrese Snina je známa tým, že ide o najvýchodnejšiu obec na Slovensku. Okrem toho je známa aj tým, že sa v nej nachádza chalúpka Deduška Večerníčka, ktorého poznáme z televízie.

 

Každý večer zasvecoval hviezdy na oblohe a my sme si sadali k rozprávke na dobrú noc.

 

 

Najkrašie túry v Tatrách

Hory, turistika, výlety. Vysoké Tatry sú naše najnavštevovanejšie pohorie, ktoré ponúka možnosti na najkrajšie túry. V našich malých veľhorách nájdete 26 vrcholov prevyšujúcich výšku 2 500 metrov.

 

Ak ich chcete zdolať všetky, máte čo robiť. Ak vás zaujíma, kam sa vybrať za fascinujúcimi výhľadmi, určite odporúčame trasy na Veľkú Svišťovku, Rysy, Kriváň, Východnú Vysokú, Jahňací štít, Kôprovský štít, Predné Solisko či Slavkovský štít.

 

Pripravte si kondičku, dobrú náladu, kvalitnú obuv a oblečenie a horsa za dobrodrúžstvom.

 

Hľadáte tipy na ubytovanie, wellness či skvelé zážitky? Toto a ešte oveľa viac nájdete na www.foxoboxo.sk

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
cale clinic
reklama