Trnavské rybníky
reklama

Deti sa naučia v Malom Berlíne pracovať s fotogramom

AKTUALITY - Trnava | 22.3.2023, 11.01, prispievatelia

Na workshop si deti nemusia doniesť nič, len vhodné oblečenie, ktoré sa môže zašpiniť.

Deti sa naučia v Malom Berlíne pracovať s fotogramom

Ilustračné foto: Lívia Martvoňová

Cukrovar
reklama


nedeľu 26. marca sa spolu s deťmi lektorky Malého Berlína zatúlajú do fantastických rozprávkových krajín. V trnavskom kultúrnom centre chystajú totiž pre deti tvorivú dielňu venovanú fotogramu.

 

Ak vaše deti baví fotiť či vymýšľať rozprávkové bytosti alebo krajinky, tak tento workshop je presne pre nich. Brána do čarovnej červenej komory sa otvorí o 15.00.


Marcová tvorivá dielňa ponúkne deťom jedinečný zážitok tvorby fotografií a z veľkej sály Malého Berlína sa na popoludnie stane obrovská červená miestnosť na vyvolávanie fotografií.

Munipolis
reklama


Predstavivosti sa medze nekladú a práve technika fotogramu je skvelá na jej rozvíjanie. Hoci ide o umeleckú fototechniku, nie je vôbec zložitá.

 

Deti budú tvoriť tieňový obraz z predmetov a tie sa následne osvetlia. Nebudú potrebovať fotoaparát, vystačia si s rôznymi predmetmi, predstavivosťou a svetlocitlivým papierom.

 

Potom sa deti dozvedia, ako prebieha proces zväčšovania a chemického vyvolania fotografií, no to už zabezpečia skúsené lektorky Malého Berlína. 


Na workshop si deti nemusia doniesť nič, len vhodné oblečenie, ktoré sa môže zašpiniť. Dielňa je vhodná pre deti od 7 rokov a jej kapacita je 15 detí, preto sa treba čo najskôr zaregistrovať e-mailom na adrese workshop@malyberlin.sk


Tvorivú dielňu povedú dve lektorky


Michaela H. Lehoczká študovala pedagogiku výtvarného umenia na Trnavskej univerzite v Trnave a v Malom Berlíne pôsobí ako stála lektorka detských tvorivých dielní.

 

Na pomoc si tentoraz prizvala výtvarníčku Líviu Martvoňovú. Táto vizuálna umelkyňa ukončuje svoje magisterské štúdium v ateliéri Intermédií na Akadémií umení v Banskej Bystrici, kde sa venuje najmä videoinštaláciám, v ktorých pracuje s tkaninami, lanami, stavebným materiálom, zrkadlami, nábytkom a prírodninami. 

 

Vstupné na podujatie je 5 eur, zahrnutý je v ňom všetok materiál pre workshop. Pre viac informácií navštívte www.malyberlin.sk alebo napíšte na workshop@malyberlin.sk.

 

Malý Berlín sa nachádza na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej 4.


Podujatie z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Mesto Trnava. Za podporu organizátori ďakujú aj mediálnym partnerom trnavskyhlas.sk, trnava-live.sk, Trnavsko a Trnavské rádio.

 

(TS)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda
reklama