Trnavské rybníky
reklama

Do akej miery ovplyvňuje pyžamo váš spánok?

AKTUALITY - Firmy | 22.3.2023, 10.01, reklamný článok

Pyžamo je jedným z najviac zanedbávaných kúskov oblečenia vôbec. Drvivá väčšina ľudí spí v čomkoľvek, čo im príde pod ruku. Niektorí ani pyžamo nemajú, skrátka spia v tom, v čom sa pohybovali celý deň. So spánkom má problém viac ako polovica ľudí na celom svete. Problémom môže byť dlhé zaspávanie alebo veľmi ľahký spánok.

Do akej miery ovplyvňuje pyžamo váš spánok?

Ilustračné foto: Marianna_Maletych / Shutterstock.com

Cukrovar bývanie
reklama

 

Do kategórie zdravého životného štýlu nepatrí len zdravá strava a pravidelný pohyb. Dôležitý je aj kvalitný spánok. Dôvodov zlého spánku je niekoľko. Prispieť k pomalému zaspávaniu môže aj pyžamo, ktoré máte na sebe. 


Rovnako, ako sa sústredíte na výber oblečenia, v ktorom budeme tráviť celý deň, mali by ste myslieť aj na správny výber pyžama. 

 


Ako môže pyžamo ovplyvniť váš spánok? 


1. Citlivosť na chlad 

Existujú odborníci, ktorí sa domnievajú, že človek by mal spať nahý, pretože je to pre neho najprirodzenejšie. Na druhej strane sa odborníci zhodujú na tom, že práve pyžamo vie vyriešiť problém s chladom.

Munipolis Trnava
reklama

 

Pyžamo zakryje vaše nohy a ruky, a vy sa tak v noci neprebudíte na to, že vám je zima. Zároveň počas chladnejších nocí nepotrebujete niekoľko prikrývok, stačí vám jedno teplejšie pyžamo a ľahký paplón.


S chladom súvisí aj skutočnosť, že pyžamo je dobrou prevenciou pred ochorením. Najmä na jar, kedy je počasie klamlivé a v skutočnosti je chladnejšie než sa nám môže zdať. S pyžamom sa nemusíte báť, že by vám „prefúklo“ kríže. 

 


2. Lepšia hygiena 

Nie sú to len vaša hlava a svaly, ktoré počas spánku relaxujú. Zrelaxovať potrebuje aj vaša pokožka. Ak pravidelne spávate v tom, čo sa celý deň pohybujete, je možné, že na vašej plachte a perinách sú zachytené malé mikročastice, ktoré nemusia byť nebezpečné.

 

Ak ste však alergik, mohli by ste mať problém zaspať. Pyžamo tak predstavuje akúsi bariéru medzi vašim telom a posteľnou bielizňou. Samozrejme, dôležité je pyžamo pravidelne prať. 

 


3. Pocit komfortu 

Čím pohodlnejšie sa pred spaním budete cítiť, tým rýchlejšie sa vám podarí zaspať a počas noci vás len tak niečo neprebudí.

 

Pyžamo značne prispieva k zníženiu alebo zvýšeniu komfortu počas noci. Každý sa cíti lepšie v inom materiáli, takže je na vás nájsť ten svoj.

 

Pyžamá si môžete prezrieť napríklad na https://answear.sk/k/ona/oblecenie/spodna-bielizen/pyzama.

 

 

Aké materiály sú najobľúbenejšie? 

Bavlna – ľahký a priedušný materiál, v ktorom vám nikdy nebude príliš teplo alebo príliš zima, vhodné pre deti aj dospelých.


Flanel – na chladné noci je flanelové pyžamo tou najlepšou možnosťou pre svoju hrubú látku, ktorá príjemne zahreje.


Hodváb – jemné pyžamo, príjemné na dotyk so schopnosťou regulácie teploty pokožky, vhodné na teplejšie noci.

 

Pyžamo skutočne dokáže ovplyvniť kvalitu nášho spánku. Na jeho výbere si preto dajte nabudúce záležať! Možno sa práve váš spánok zo dňa na deň zlepší a vy sa ráno zobudíte skvelo oddýchnutí. 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
Kúpele Smrdáky
reklama