Trnavskí hokejisti sú v strhujúcej play-off sérii s Martinom krok od postupu

ŠPORT - Hokej | 23.3.2023, 07.01, Ján Král

Stav série naklonili vo svoj prospech.

Trnavskí hokejisti sú v strhujúcej play-off sérii s Martinom krok od postupu

Vladimir Antonov strelil v zápase prvý trnavský gól, pre útočníka trnavského klubu bol zároveň prvým v play-off. Foto: Ján Král

Už len jedno víťazstvo delí trnavských gladiátorov od postupu do semifinále play-off Tipos slovenskej hokejovej ligy. V stredu zdolali Martin na trnavskom zimnom štadióne 5:2 a ujali sa vedenia v sérii 3:2.

Ďalší duel sa bude hrať v piatok na ľade tímu zo severu Slovenska. Ak by sa nerozhodlo, rozhodujúci duel by sa uskutočnil v nedeľu v Trnave.

Gladiátorv poslal v stredtnutí do vedenia v 9. minúte Antonov, zakrátko odpovedal Tyczynski, ešte pred prestávkou však dodal Trnave pohodu Holovič

Druhá tretina Trnavčanom výsledkovo nevyšla, Lahtinen vyrovnal na 2:2, v záverečnej časti hry však strieľali góly iba domáci, keď Jurák, Galimov a Miklík stanovili konečný rezultát. Výhru Trnavy 5:2 sledovalo takmer tisíc divákov.

„Myslím si, že to bolo zase vyrovnané a rozhodovali maličkosti. Nám sa podarilo dať góly v presilovkách, sme radi za vynikajúci hokej vo vynikajúcej atmosfére. Do každého zápasu vstupujeme s výsledkom 0:0, uvidíme čo bude v odvetnom zápase v Martine a ako sa to tam bude vyvíjať," zhodnotil duel trnavský asistent trénera Roman Straka pre www.hockeyslovakia.sk.

5. zápas štvrťfinále play-off:

HK Gladiators Trnava - HK VITAR Martin – 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)
stav série: 3:2
Góly: 9. Antonov (Kukumberg, Moncman), 20. Holovič (Čížek), 41. Jurák (Holovič, Galimov), 45. Galimov (Antonov, Kukumberg), 59. Miklík (Antonov, Korím) – 10. Tyczynski (Masnica, Petran), 38. Lahtinen (Vorobjev, Fafrák).
Rozhodovali: Valachovič, Goga – Olle, Tichý
strely: 35:32