Rozhodne až nedeľný zápas v Trnave, Martin vyrovnal sériu hokejového play-off

V piatkovom stretnutí vyhrali Martinčania po predĺžení.

Rozhodne až nedeľný zápas v Trnave, Martin vyrovnal sériu hokejového play-off

Séria sa opäť vráti do Trnavy. Foto: Ján Král

O postupujúcom sa rozhodne až v nedeľu. Štvrťfinále play-off medzi hokejovým Martinom a Trnavou sa odohrá na maximálny možný počet duelov.

V piatok večer zdolal domáci HK Vitar gladiátorov 2:1 po predĺžení a vyrovnal stav série na 3:3. Rozhodovať sa tak bude v nedeľu 26. marca od 17:00 na trnavskom zimnom štadióne.

V šiestom dueli videlo takmer 1500 divákov najskôr bezgólovú prvú tretinu, v druhej sa Martin ujal vedenia zásluhou Vorobyeva. V tretej časti hry vyrovnal počas trnavskej presilovky skúsený Miklík.

Stretnutie dospelo až do predĺženia, kde sa hrá systémom traja proti trom. Martin sa dostal do brejku do otvorenej obrany, Miklíkovi nezostávalo iné ako faulovať unikajúceho Lahtinena a Fafrák z nariadeného trestného strieľania zabezpečil Martinčanom víťazstvo.