Trnavské rybníky
reklama

Dovolenka na Slovensku s deťmi: Kam vyraziť a čo s nimi podniknúť?

RELAX - Tipy na výlet | 28.3.2023, 07.00, reklamný článok

Sami si možno budete hovoriť, že na plánovanie rodinnej dovolenky je ešte skoro. Opak je však pravdou, pretože práve v týchto dňoch by ste si v zamestnaní mali pomaly zariaďovať výber dovolenky na letné mesiace, aby ste nepremrhali najvýhodnejšie termíny.

Dovolenka na Slovensku s deťmi: Kam vyraziť a čo s nimi podniknúť?

Ilustračné foto: zhukovvvlad / Shutterstock.com

 

Kapacity kvalitného a útulného ubytovania prívetivého pre rodiny s deťmi totiž nie sú nafukovacie, najmä ak sa chcete vydať do najobľúbenejších destinácií na Slovensku.

 

Medzi ne sa radia napríklad Vysoké Tatry alebo oblasť okolia Ružomberoku a Liptovského Mikuláša.

 


Vysoké Tatry

Niektorí z vás sa dovolenky na horách s malými deťmi pravdepodobne budú brániť, ale nie je dôvod na väčšie obavy. Vysoké Tatry patria k vôbec najnavštevovanejším destináciám na celom Slovensku, čomu zodpovedá aj ponuka ubytovania.

 

Konkrétne záujmové oblasti sú napríklad Tatranská Lomnica, Starý Smokovec či Štrbské Pleso.


Ide síce o relatívne malé dedinky v podhorí, ale práve preto sú skvelým východiskovým bodom vašej dovolenky. V ich okolí sa totiž môžete venovať nielen turistike, ale v blízkosti sa nachádza aj bobová dráha alebo najrôznejšie lanové centrá.

 

Veľkou výhodou je aj prítomnosť zastrešeného aquaparku, kde si s deťmi užijete obrovské množstvo zábavy.

 


Nízke Tatry

Dovolenka na Slovensku s deťmi strávená v Nízkych Tatrách môže byť veľmi príjemná, takže túto oblasť nevyraďujte z potenciálneho zoznamu miest.

 

Mnohými sú chybne považované za nudné, čo je obrovská škoda, pretože sa tu nachádza relatívne veľa miest, kde si s deťmi oddýchnete a zažijete veľké množstvo zábavy.


Oblasť nádhernej prírody, termálnych prameňov a šmykľaviek je ako stvorená pre nezabudnuteľné zážitky, ktoré si vaše deti budú ešte veľmi dlho pamätať.

 

Okrem toho sú Nízke Tatry viac než vhodné na cykloturistiku. Ak máte teda väčšie ratolesti, neváhajte si so sebou vziať bicykle a preskúmať okolie Liptovského Mikuláša a Ružomberku.

 


Kde sa ubytovať?

Akonáhle sa rozhodnete pre pobyt v Nízkych Tatrách, mali by ste sa poobzerať po kvalitnom hoteli alebo chate. Tú sa ponúka ubytovanie Bešeňová, keďže ponúka hneď niekoľko možností, z ktorých si určite vyberiete.

 

K dispozícii sú totiž nielen moderné hotely prispôsobené pobytu malých detí, ale aj útulné chaty, ktoré si môžete prenajať iba pre seba.

 

To je pre väčšinu rodín preferovanejšia možnosť, pretože deti predsa len milujú pohyb po vonku, čo im v hoteli nebude pravdepodobne umožnené.

 


Koľko stojí ubytovanie?

Ako rodičia určite chcete dopriať svojim deťom kvalitnú dovolenku plnú nezabudnuteľných zážitkov a atrakcií, na ktoré budú veľmi dlho spomínať.

 

Nemusíte si však nič nahovárať, pretože vás rozpočet na dovolenku určite nebude bezodný. V tomto ohľade vás ubytovanie v Bešeňovej milo prekvapí, pretože si môžete prenajať samostatnú chatu už od približne 15 eur za noc.

 

Cena apartmánov sa potom pohybujú okolo 20 a vyššie za noc, čo je tiež priaznivá cena. Samozrejmosťou je potom prítomnosť detského ihriska pri väčšine moderných apartmánov.

 


Čo v Bešeňovej podniknúť?

Aby ste si s deťmi užili dovolenku plnohodnotne, nemali by ste zabudnúť na kvalitné tenisky pre deti. Vďaka nim s vámi budú držať krok nielen na horských túrach, ale okrem toho si s nimi vystačia aj pri bláznení na ihrisku a preliezkach.

 

Okrem toho môžete v Bešeňovej zavítať k miestnemu rozsiahlemu vodnému svetu, aquaparku. V ňom sa nachádza nielen niekoľko bazénov a šmýkačiek, ale nájdete tu aj divokú vodu, plavecký bazén alebo plochu určenú primárne pre rafty.

 

V prípade pekného počasia sa v tomto areáli určite vybláznite.

 

Ak hľadáte perfektnú dovolenku na Slovensku, oblasť Bešeňovej je jednou z najlepších dostupných možností. Na takéto leto potom budete radi spomínať nielen vy, ale aj vaše deti.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama
cale clinic
reklama