Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Chlapec sa vybral na dlhú cestu za dedkom peši, doviezol sa autom

AKTUALITY - Región | 27.3.2023, 18.25, prispievatelia

Desaťročného chlapca si medzi dedinami všimol policajt mimo služby, ušetril mu desiatky kilometrov dlhú cestu, ktorá by pre neho určite nebola bezpečná.

Chlapec sa vybral na dlhú cestu za dedkom peši, doviezol sa autom

Policajtovi Petrovi zo Zavara nebol osud chlapca ľahostajný, aj keď nebol v službe. FOTO: polícia

reklama

 

Len desaťročný chlapec sa vybral v nedeľu peši zo Šterús v okrese Piešťany za svojim dedkom do Dolných Lovčíc v okrese Trnava.

 

 

Medzi Chtelnicou a Nižnou si chlapca bez sprievodu dospelej osoby všimol policajt zo Zavara, ktorý bol v tom čase mimo služby.

 

Pri Jarkovi zastavil a opýtal sa ho, či náhodou nepotrebuje pomoc. Chlapec policajtovi opísal celú situáciu a vysvetlil dôvody, pre ktoré sa ocitol mimo domu.

Ružový park
reklama

 

„Keď sa trošku upokojil, policajt mu vysvetlil, kto je a sľúbil mu, že ho za dedkom zoberie. O celej záchrannej akcii informoval kolegov na operačnom stredisku. Operačný dôstojník totožnosť chlapca potvrdil a vyslal na pomoc kolegov zo Zavara,“ informuje o nezvyčajnom príbehu trnavská polícia.

 

Ako odvážnemu cestovateľovi policajt sľúbil, tak sa aj stalo. Chlapca odviezol k dedkovi a policajti o udalosti s dobrým koncom informovali matku dieťaťa.

(pm)

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama