Používaním stránok trnavskyhlas.sk súhlasíte s používaním cookies. Viac info OK

Trnavské rybníky
reklama

Bitku na trnavskom štadióne polícia stále rieši, vzniesla viaceré obvinenia

AKTUALITY - Trnava | 28.3.2023, 15.17, prispievatelia

Polícia zistila totožnosť aj viacerých občanov Českej republiky, ktorí sa na zápase dopustili výtržností.

Bitku na trnavskom štadióne polícia stále rieši, vzniesla viaceré obvinenia

Polícia po výtržnostiach na štadióne vypratala sektor fanúšikov hostí, rozhodcovia však zápas predčasne ukončili a nedohral sa. Foto: Peter Kollár

reklama

 

Trnavskí policajti sa naďalej zaoberajú výtržnosťami počas futbalového zápasu Spartak Trnava – Slovan Bratislava z októbra 2021, ktorý rozhodca predčasne ukončil už v 14. minúte.

 

Na hraciu plochu vtedy vtrhli desiatky chuligánov a začali sa tam biť. Zasiahnuť museli policajní kukláči, ktorí za použitia donucovacích prostriedkov situáciu dostali pod kontrolu.

 

„Polícia doposiaľ podala v prípade sedemnástich výtržníkov návrh na podanie obžaloby. Ďalším štyrom mužom, medzi ktorými sú fanúšikovia oboch futbalových klubov, policajti vzniesli obvinenie, rovnako za trestný čin výtržníctva,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa trnavskej polície Zlatica Antalová.

Ružový park
reklama

 

Policajtom sa podarilo zistiť totožnosť viacerých občanov Českej republiky, ktorí sa na zápase dopustili výtržností.

 

V súvislosti s ich správaním sa na štadióne policajti vec postúpili českým kolegom na ďalšie konanie. Z obrazových záznamov bolo zrejmé, že do bitky sa zapojili aj chuligáni z Poľska a pravdepodobne aj Rakúska.

 

Po škandalóznom zápase Prezídium Únie ligových klubov rozhodlo o kontumácii v prospech Slovana Bratislava 3:0, keďže v Trnave prioritne zlyhala domáca organizátorská služba.

 

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu potrestala oba kluby finančnými pokutami, ako aj zákazom hrať pred svojimi divákmi.

 

Odvekí futbaloví rivali Spartak Trnava a Slovan Bratislava sa najbližšie stretnú už túto nedeľu 2. apríla opäť na Štadióne Antona Malatinského v Trnave.

 

Zápas je označený za rizikový, čomu budú zodpovedať viaceré opatrenia od predpredaja lístkov len na meno až po nasadenie zvýšeného počtu policajtov v uliciach mesta.

 

SITA

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy
TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty
Copyright © 2010-2023. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda plug in hybrid
reklama