Trnavské rybníky
reklama

Spartak predal na derby so Slovanom už 4500 vstupeniek, Mikovič na jar dohral

ŠPORT - Futbal - Spartak | 30.3.2023, 07.44, Ján Král

Kapitána Spartaka čaká operácia meniskusu.

Spartak predal na derby so Slovanom už 4500 vstupeniek, Mikovič na jar dohral

V Trnave bude na derby podľa všetkého vysoká návšteva. Foto: Peter Kollár

Púpavy pri aleji
reklama

 

Spartak Trnava priniesol v stredu dve zaujímavé správy týkajúce sa blížiaceho sa futbalového derby so Slovanom Bratislava. Jednu dobrú a jednu zlú.


Tá pozitívna – na zápas predali už 4500 lístkov. Informáciu vydal klub necelých 96 hodín do stretnutia.

 

Predaj lístkov teda ešte len pôjde do svojej najsilnejšej fázy a keďže v nedeľu má byť počas dňa príjemných 12 stupňov, vyzerá to tak, že hľadisko by sa mohlo na súboj aktuálneho tretieho tímu tabuľky s druhým solídne zaplniť.

ŠUPA technika
reklama


Vstupenky sa predávajú na meno, zakúpiť sa dajú online ale tiež počas otváracích hodín (9:30 – 17:00) v klubovom fanshope. 


Pokladňa na Športovej ulici bude otvorená v piatok 31. marca od 15:30 do 17:30 a v deň zápasu od 14:00 do 16. hodiny. V deň zápasu otvoria aj pokladňu na Kollárovej ulici. 


Negatívom je, že do derby nenastúpi kapitán Spartaka Martin Mikovič, ba čo horšie, nezahrá si do konca aktuálnej sezóny.

 

Jeho zranenie v oblasti kolena, sa ukázalo ako vážne. Vyšetrenie na magnetickej rezonancii ukázalo, že ide o roztrhnutý meniskus a futbalista musí podstúpiť operačný zákrok.


„Po tréningu pred zápasom v Dunajskej Strede mi opuchlo koleno a dal som trénerom vedieť, nech pre istotu pripravia aj ďalšieho hráča. Spočiatku sme si mysleli, že by to mohlo súvisieť so zmenou terénu, keďže sme trénovali aj na umelej tráve. Aj som mal podozrenie, že by sa mohlo ozvať nejaké staršie zranenie a po chvíľke to prejde. Nelepšilo sa to a v pondelok som išiel na magnetickú rezonanciu, kde sa potvrdilo, že mám roztrhnutý meniskus,“ citoval oficiálny web Spartaka Martina Mikoviča.


„V pondelok idem na operáciu, takéto zákroky sa vraj robia už aj na vrátnici, takže dúfam, že budem čoskoro opäť v poriadku. V tejto sezóne si však už nezahrám. Budem držať palce chalanom a verím, že sa im bude dariť,“ dodal.


Mladí fanúšikovia Spartaka sa budú môcť s Mikovičom počas sobotného derby predsa stretnúť. Pred zápasom príde do detského sektora pozdraviť najmenších priaznivcov Spartaka, rozdá podpiskarty a v prípade záujmu bude ochotne pózovať na spoločnú fotografiu.


Keďže duel vyhlásili kompetentné orgány za rizikový, musí klub pristúpiť k prerušeniu akcie, keď mali do sektora pre rodiny zdarma prístup mamičky s deťmi a organizované skupiny mládežníkov.

 

Detský sektor však bude otvorený, rozdiel je, že sa doň predávajú vstupenky. Deti do 6 rokov v sprievode dospelého majú vstup zdarma, deti do 12 rokov majú 40-percentnú zľavu.

 

Zápas Spartaka so Slovanom sa hrá v nedeľu 2. apríla od 17:30.

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama