ŠPORT - Ostatné športy | 30.3.2023, 16.40, prispievatelia

Novovznikajúce družstvá pozývajú aj do regionálnej ligy.

Šípkam sa v regióne darí, Hlohovec obhájil titul, v Brestovanoch vzniká liga

Majstri Slovenska v šípkach AD Darts club Hlohovec. Foto: archív klubu

Šípkový AD Darts club Hlohovec obhájil titul majstrov Slovenska. V kategórii družstiev zvíťazil v zložení Tomislav Rosandič, Michal Kopun, Jozef Sekereš, Milan Nagy, Daniel Břeň, Andrej Daniš a kapitán Marek Purgy.

Účasť na záverečnom turnaji si družstvo vybojovalo cez kvalifikačnú skupinu v ktorej porazili všetkých súperov.

Na finálovom turnaji, kde sa zúčastnilo najlepších 16 družstiev porazili žilinských Kapitánov z Váhu 10:0, následne Brezno 10:6.

V semifinále si poradili s veľmi kvalitným družstvom zo Zlatých Moraviec 10:4 a vo finále zdolali aj družstvo z Mostu pri Bratislave 11:3.

Hlohovčanom sa darilo aj na Slovenskom pohári v Bardejove, keď v kategórii prvoligových jednotlivcov Michal Kopun ovládol celý turnajMarek Purgy obsadil piate miesto

V druhej lige si vybojoval prvenstvo pôvodom Chorvát reprezentujúci Hlohovec Tomislav Rosandič.

Regionálna liga družstiev pozýva nové kluby

V Trnavskom a Nitrianskom kraji prebieha nová súťaž v šípkach, ktorá nesie názov Demišport regionálna liga družstiev. Cieľom tejto súťaže je priniesť súťaž družstiev aj do klubov, ktoré si ju ešte nevyskúšali.

V prvej sezóne sa do súťaže zapojilo 13 družstiev, prebieha od februára a aktuálne sa hrajú zápasy v troch skupinách. Finálový turnaj, na ktorý sa kvalifikuje osem najlepších tímov sa odohrá 10. júna v Šali.

Už po pár kolách v súťaži pútajú pozornosť hlavne juniori, ktorí dokážu hrať vyrovnané zápasy s oveľa skúsenejšími hráčmi.

Jedenásťročný Marcel Miklík pôsobiaci v klube DC Nitra získal v treťom kole titul Sportino hráč kola, keď porazil všetkých svojich súperov.

Jeho výkony zaujali aj partnerov súťaže spoločnost Demišport a spoločnosť Sportino, ktorí sa rozhodli jeho výkony oceniť aj darčekmi.

Marcel Miklík (vľavo) a Marek Purgy.

V druhom kole tento titul získal tiež junior Peter Mészáros z DC Šaľa, ktorý v poslednej dobe predvádza naozaj skvelé výkony.

Ďalšiu sezónu plánujú spustiť od septembra. Všetky nové družstvá sú vítané.

Liga vzniká aj v Brestovanoch

Šípky sú fenoménom, ktorý v poslednej dobe získava na popularite nielen u fanúšikov ale aj u hráčov, ktorí podľahli tomuto športu. Na Slovensku sa šípkam darí najmä vďaka ľuďom, ktorí obetujú pre tento šport všetok svoj voľný čas.

V poslednom období vzniklo v okolí veľa nových klubov. Každý hráč má možnosť rozhodnúť sa kde si šípky zahrá. Azda najpopulárnejšia je momentálne liga v Seredi, kde každý piatok lámu rekordy v počte účastníkov.

Momentálne majú kapacitu obmedzenú na 60 hráčov a väčšinou majú plnú obsadenosť.

Šípky hrávajú okrem Trnavy aj v obciach ako Dechtice, Malženice alebo Šúrovce.

Najnovšie plánujú šípkovú ligu spustiť aj v obci Brestovany. Na futbalovom štadióne už finišujú prípravy na prvé ligové kolo.

Vďaka podpore poslancov obecného zastupiteľstva a starostu obce budú mať k dispozícii osem terčov. Liga bude prebiehať každý štvrtok.

Organizátori pozývajú všetkých začínajúcich aj skúsených šípkarov na prvé kolo, ktoré sa uskutoční už 6. apríla o 18:00. Registrácia bude do 17:45, štartovné je 5 eur.