Volejbalistky chcú v domácom prostredí vyrovnať semifinálovú sériu play-off

ŠPORT - Volejbal | 1.4.2023, 10.31, prispievatelia

V prvom historickom semifinále Niké extraligy žien trnavské volejbalistky prehrávajú proti VKP Bratislava 1:0 na zápasy. Hráčky HIT UCM Trnava chcú rýchlo zabudnúť na neúspešný zápas v Bratislave a v sobotu 1. apríla o 19:00 v Mestskej športovej hale v Trnave veria, že pred rekordnou diváckou kulisou dokážu vyrovnať stav série.

Volejbalistky chcú v domácom prostredí vyrovnať semifinálovú sériu play-off

V boji o finále extraligy žien, ktoré by bolo prvé pre oba kluby stoja proti sebe tréneri, ktorí ešte v rokoch 2016 – 2018 spolu viedli Trnavčanky v ich prvých dvoch sezónach v najvyššej volejbalovej súťaži: Pavel Bernáth – kormidelník VKP Bratislava a Rastislav Filípek – tréner Hit UCM Trnava.

Obaja tréneri sú zároveň kolegovia v mládežníckych reprezentáciách chlapcov (trnavský tréner) a dievčat (bratislavský tréner).

Napriek nespornej kvalite na trénerskom poste o výsledku rozhodnú na ihrisku hráčky. Bratislavské sú v súčasnosti na tom parametrovo lepšie a mnohé z nich sú členkami seniorskej reprezentácie žien, na druhej strane sa Trnavčanky spoliehajú na svoju bojovnosť a na útočné trio Rosinská, Konárová a Povrazníková.

Semifinále sa hrá na 3 víťazné zápasy. Tretí zápas v Bratislavskom Dome športu sa uskutoční v utorok 4. apríla od 20.00 hod pred kamerami TV JOJ ŠPORT.

V prvom semifinálovom zápase bol najviac dramatický prvý set, v ktorom Trnavčanky neustále viedli a ešte v koncovke za stavu 18:22 mali blízko k jeho zisku.

Záver setu však hostky hrali príliš opatrne, s rešpektom a v dramatickej koncovke nevyužili dva setbaly. VKP sa ujalo vedenia a zápas zobralo do svojich rúk.

Tréner Trnavy sa snažil striedaniami zvrátiť tempo zápasu, ale v ďalšom priebehu už dievčatá z Hit UCM Trnava nenašli recept ako prekonať vysoké a dobre pripravené bloky na sieti.

VKP Bratislava zvíťazila 3:0 a ujala sa vedenia 1:0 na zápasy.

VKP BRATISLAVA – HIT UCM TRNAVA   3:0 (25, 19, 14) – 1:0 NA ZÁPASY

Rozhodovali: Sarka a Moravčík, 380 divákov.

VKP: Smiešková 9, Z. Písečná 17, Fartelová 13, Boledovičová 6, Kohútová 4, Ta. Hrušecká 11, liberky Pelozo a Takáčová (Dreisigová 0, Štermenská 0, Pazúriková 0). Tréner: P. Bernáth.

HIT UCM: Kotuličová 3, Sivičeková 1, Rosinská 14, Límová 3, Povrazníková 4, Konárová 10, liberky Pagáčová a Poláčková (Chovanová 0, N. Jánošíková 0, Ritterová 0). Tréner: R. Filípek.

Hráčky zápasu: Zuzana Písečná (VKP Bratislava) – Alžbeta Pagáčová (Hit UCM Trnava)

Pavel Bernáth, tréner VKP: „Z môjho pohľadu to bol typický zápas vo vyraďovacej časti. Trnava prišla výborne pripravená. My sme ju „brejkli“ v prvom sete, ktorý nám pomohol aj v ďalšom priebehu zápasu.“

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: „Nezvládli sme koncovku dobre rozohraného prvého setu. Žiaľ, vlastnými chybami a opatrnosťou. Absolútne nám nevyšiel úvod druhého setu na prihrávke a ťažko sme dobiehali desaťbodový rozdiel. V treťom si domáce postrážili, čo potrebovali.“