Futbal, 8. liga B: Moravany deklasovali Trakovice, Drahovce zaváhali vo Veselom

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 2.4.2023, 07.00, Ján Král

Poradie na čele RUBBEX 8. ligy B sa menilo aj po druhom jarnom kole. Na čelo tabuľky sa vrátili Moravany nad Váhom, keďže Drahovce iba remizovali vo Veselom 1:1. V závere navyše prišli o Gabriša, ktorý videl červenú kartu.

Pred zápasom Dubovany - Brestovany držali minútu ticha za zosnulého bývalého hráča a neskôr fanúšika Dubovian Jána Sviteka. Foto: OŠK Dubovany

Naopak, Moravany nemali zľutovanie s Trakovicami, ktorým nasúkali osem gólov. Duel sa definitívne zlomil v druhom polčase, ktorý hostia hrali už bez vylúčeného Hlatkého. Pod výsledok 8:0 sa hetrikom podpísal Klasovitý.

Veľké Kostoľany vyhrali aj v druhom jarnom kole, Borovce zdolali po góloch Mačicu, Krivošíka, Hlúcha a Gulu 4:0 a stiahli stratu na prvé miesto už len na tri body.

Na dostrel čela tabuľky sa drží aj štvrtý Leopoldov. V Prašníku vyhral suverénne 5:0, keď sa presadili hlavné ofenzívne tromfy Leopoldova – Tvrdý, Krajčovič a Kinči. Prví dvaja menovaní sa zapísali do listiny strelcov dvakrát.

Šulekovo v súboji tímov z dna tabuľky prehrávalo v 10. minúte v Chtelnici dvojgólovým rozdielom, po polhodine muselo hrať o muža menej, pretože Lackovič si pustil jazyk na špacír voči rozhodcovi, čo domáci využili a pridali po obrátke ešte ďalšie tri góly.

Zavar zvíťazil v Ostrove 3:1, góly videli diváci až po zmene strán, dvakrát sa do listiny strelcov zapísal hosťujúci Chlebík, raz Bednár. Za domácich skóroval tradičný strelec Pikulík.

Dubovany doma zdolali Brestovany 2:1, keď všetky góly padli v rozpätí 31. až 39. minúty. Za domácich skórovali Erik Svitek a Filin, za hostí Marián Dorčiak. Pred duelom si aktéri duelu minútou ticha uctili pamiatku bývalého hráča a neskôr fanúšika Dubovian Jána Sviteka, ktorý navždy odišiel vo veku 56 rokov.

RUBBEX 8. liga B – 15. kolo

Veselé – Drahovce 1:1 (1:1)
Góly: 10. Lesay – 26. Németh
ČK: 90. Gabriš (Drahovce)
VESELÉ: Strecký – Michalčík, Rácz, R. Duračka, Valíček, Konečný, M. Duračka, Boro, Valla, Lesay, Sereda (Brucháč, Onofrej, Madunický)
DRAHOVCE: Paulovič – Rusnák, T. Onder, Poláčik, Gabriš, Zajac, Németh, Valla, Cesnek, M. Vančo, Rusnák (Martin Horúcka, Šerjeník)

Veľké Kostoľany – Borovce 4:0 (3:0)
Góly: 32. Mačica, 37. Krivošík, 44. Hlúch, 49. Gula
VEĽ. KOSTOĽANY: Čarnogurský – Boldiš, Poláček, Hlúch, Prosnan, Lopatka, Krivošík, Mačica, Kolarovič, Jamrich, Gula (Daniška, Čúzy, Lehuta, Lopatka, Kukuč)
BOROVCE: Drobný – Dadík, Pet. Herceg, Krajčo, Búš, L. Vavrinec, Urban, R. Vavrinec Bača, Štefanka (Bosák, Kolník)

Ostrov – Zavar 1:3 (0:0)
Góly: 54. Pikulík – 47. a 68. Chlebík, 67. Bednár
OSTROV: Hajdin – Bartoš, Pikulík, Gagorik, Valo, Svetlík, Boršč, Legiň, Braško, Mitošinka, Regina (Urbánek)
ZAVAR: Žitník – Krajčovič, Bednár, Chlebík, P. Táčovský, Jruši, Kovačič, Hrubý, Pham, Grman, Vyskoč (Mich. Psota, Ľ. Táčovský)

Chtelnica – Šulekovo 5:0 (2:0)
Góly: 7. a 10. Ostrihoň, 52. Soják, 83. Hrčka, 86. Piešťanský
ČK: 29. Lackovič (Šulekovo)
CHTELNICA: Pripko – Slabý, Natčin, Mikuš, Kosmál, Kyselica, Kimmerling, Soják, Ostrihoň. Tomáška, Silný (Bežuch, Oravec, Lenghart, Hrobár, Nemček)
ŠULEKOVO: Dávidek – Cibulka, Kolony, Karas, Galbavý, Tomovič, Stamenkovič, Timona, Tajber, Trávniček, Lackovič (Hrčka, Piešťanský, Rechtorík, Tomašovič, Hlúch)

Dubovany – Brestovany 2:1 (2:1)
Góly: 31. Svítek, 39. Filin – 35. Marián Dorčiak
ČK: 88. Oláh (Brestovany)
DUBOVANY: Tonkovič – Kusý, M. Kollár, Masarik, Masaryk, P. Kollár, Strečanský, Filin, Svitek, Krajčo, Lukáč (Ferenc, T. Pažík)
BRESTOVANY: Tomík – Vidovič, Marián Dorčiak, Cibulka, Martin Dorčiak, Hutár, Salviany, Tokoš, T. Šiška, Toráč, Vyskoč (Oláh, Spevák)

Prašník – Leopoldov 0:5 (0:2)
Góly: 17. a 78. Tvrdý, 41. Kinči, 50. a 57. Krajčovič
PRAŠNÍK: Mucha – Banák, I. Balcír, Priebracha, O. Bielik, Hečko, L. Konkuš, M. Balcír, Mikuláš, Sipos, Grešák (M. Konkuš, Adamčík, Sudora, Miklovič)
LEOPOLDOV: Zemla – Cibrín, Piovarči, Kavuliak, Šuliman, Bošácky, Švestka, Pobjecký, Tvrdý, Kinči, Krajčovi (Endrle, Golány)

Moravany – Trakovice 8:0 (2:0)
Góly: 1., 55. a 79. Klasovitý, 9. Jánošík, 73. vlastný Žemla, 84. Frankovič, 87. a 89. Nagy
ČK: 43. Hlatký (Trakovice)
MORAVANY: Lamini – Vetrík, Brío, Jankech, Stredák, Jakubek, Miškech, Zelenay, J. Jánošík, Blahuta, Klasovitý (Halanda, Frankovič, Mihálik, Nagy, Miškerník)
TRAKOVICE: Sahraoni – Radošovský, Komarňanský, Husár, T. Kubiš, Paulovič, Krajčovič, Žemla, Hlatký, Jančička, Zelenay (M. Chodý, Sýkora, Janovič)