Futbal, 5. liga: Piešťany a Vrbové brali tri body, Horná Krupá remizovala

ŠPORT - Futbal - Futbalové ligy | 2.4.2023, 08.00, prispievatelia

Prievidza potvrdila postavenie lídra v Partizánskom, kde zvíťazila najtesnejším rozdielom 1:0.

Futbal, 5. liga: Piešťany a Vrbové brali tri body, Horná Krupá remizovala

Piešťanci si pripísali do tabuľky tri body. Foto: Ján Král

Vrbové vyhralo v 19. kole piatej ligy severozápad nad Kvašovom 2:0 vďaka gólom Dušana Kravárika. Ten sa presadil v 20. a 62. minúte. Triumf druhého tímu tabuľky mohol byť aj vyšší, Srnec ale nepremenil penaltu.

Horná Krupá doma remizovala s Prečínom 1:1, keď na gól Dobiša odpovedal Hybben. V závere udelil rozhodca po červenej karte na každej strane, pod sprchy išli Hrčka a Valient.

Naplno zabrali Piešťany, hoci už v 9. minúte museli striedať zraneného Gulu. V 33. minúte ale načali svoj gólostroj, aby sa skóre napokon zastavilo na skóre 4:1.

Hlohovec sa odpútal od úplného dna tabuľky, víťazstvo nad Ladcami si zabezpečil až v samom závere zápasu. O rozhodujúci gól sa postaral prmenenou penaltou v 90. minúte striedajúci Adamík.

5. liga – severozápad – 19. kolo

Vrbové – Kvašov 2:0 (1:0)
Góly: 20. a 62. Kravárik
VRBOVÉ: Székely – Polakovič, Kovársky, Kaman, Vido, Srnec, Kubica, Kravárik, Troják, Rangel, Mašán (Uribe, Š. Sedlák)

Horná Krupá – Prečín 1:1 (1:1)
Góly: 12. Dobiš – 17. Hybben
ČK: 87. A. Hrčka – 87. Valient
H. KRUPÁ: Bránsky – A. Hrčka, Javorek, Ďurinský, Holič, Fodor, Dobiš, Sudin, Mikinič, Guldan, Mikláš (Kozák, Zaoral, Modrovič)

Piešťany – Podolie 4:1 (1:1)
Góly: 33. Taraba, 51. Grík, 58. Braniša (pen), 90. Allina – 45. Bobocký (pen)
PIEŠTANY: Červenka – Grík, Ďurina, Ďurák, Kusý, Strelec, Gula, Allina, Stanek, S. Glos, Braniša (Taraba, Kováčik)

Partizánske – Prievidza 0:1

Hlohovec – Ladce 2:1 (0:1)

Góly: 87. Krajinčák, 90. Adamík (pen) - 20. Martinka

HLOHOVEC: Grežo - Bohunický, Farkaš, Kubička, Šajter, Liso, Orviský, Zdenek, Veselský, Valo, Krajinčák (Táčovský, Adamík)

Veľké Uherce - Chynorany 0:0

Brvnište – Trenčianske Stankovce 0:3 (0:1)

Ladce - Veľké Uherce 1:0 (dohrávka 16. kola, hralo sa 29.3.)