Hádzanári HBC Trnava dominovali, Pezinok porazili o deväť gólov

ŠPORT - Hádzaná | 2.4.2023, 15.08, Ján Král

Osem gólov strelil Tomáš Laho, pridali sa aj ďalší, výborný výkon podal tiež brankár Branislav Augustín.

Hádzanári HBC Trnava dominovali, Pezinok porazili o deväť gólov

Mário Brezina patrí k najskúsenejším hráčom v trnavskom tíme. Foto (4x): Ján Král

Dominantné víťazstvo! Hádzanári HBC Trnava zvíťazili v 13. kole druhej najvyššej slovenskej súťaže nad Pezinkom 34:25

Trnavčania otvorili dvoma gólmi skóre a vedenie nepustili celý zápas z rúk. Hostia dokázali výsledkovo ako tak držať krok iba do 12. minúty, po štvrťhodine viedli Trnavčania už 10:5 a päťgólový náskok si udržali aj do prestávky. Do kabín sa išlo za stavu 17:12.

Po zmene strán pokračoval scenár z prvého dejstva, HBC postupne navyšovalo svoj náskok, v 48. minúte viedlo už 28:20, napokon sa žlto-modrí tešili z triumfu 34:25.

V zápase strelecky zažiaril s ôsmimi gólmi trnavský pivot Tomáš Laho, šesťkrát napol sieť krídelník Marcel Baran. Hostí ťahali najmä Dušan a Michal Baďurovci, ktorí zaznamenali sedem resp. šesť presných zásahov.

„Teší ma, že prišla solídna divácka kulisa, boli tu myslím aj fanúšikovia z Pezinka. Zápas bol vyhecovaný, súper s nami v prvom polčase solídne ťahal, v druhom sme na nich našli taktiku, išlo to už lepšie a som rád, že to skončilo takýmto výsledkom,“ hodnotil zápas trnavský krídelník Andrej Opálek, autor troch gólov v stretnutí.

„Napriek vysokému gólovému rozdielu to určite nebol doteraz náš najľahší zápas. Vždy sa začína od 0:0, na súpera sme sa ale veľmi dobre pripravili a vedeli sme, čo bude hrať. Mali sme dosť veľa síl, na lavičke máme kvalitu, kde sme sa mohli oprieť o striedania. Nechýbala nám rýchlosť a to rozhodlo,“ pokračoval Opálek, ktorý je odchovancom trnavskej hádzanej.

Andrej Opálek strelil z krídla jeden gól aj technickou parádou.

Za mužov však až do tejto sezóny nehral, k tímu sa pripojil len cez zimnú prestávku po dlhej zdravotnej pauze.

„Hrával som ešte pod hlavičkou HK47 Trnava. Keď som mal 19 rokov, musel som si dať pauzu pre problémy s kĺbom. Chcel som však hrať za rodné mesto a klub, v ktorom som vyrastal aj medzi mužmi. Teším sa, že sa mi táto šanca naskytla,“ dodal.

Cez veľkonočné sviatky má prvoligová hádzaná prestávku, týždeň na to nastúpia Trnavčania na ihrisku Smartpoint Malacky, doma sa opäť predstavia v nedeľu 23. apríla o 10:30 proti tímu HŠK-74 Kolárovo.

Vo výskoku autor šiestich gólov Marcel Baran.

Postupne dostávajú šancu aj mladí hráči, na fotografii zakončuje Martin Francúz.