Trnavské volejbalistky musia v Bratislave zabrať, VKP má mečbal

ŠPORT - Volejbal | 4.4.2023, 06.30, prispievatelia

Hit UCM Trnava prehráva v semifinálovej sérii 0:2 na zápasy, hrá sa na tri víťazné duely.

Trnavské volejbalistky musia v Bratislave zabrať, VKP má mečbal

Momentka zo zápasu. Foto: Hit

Druhý zápas semifinále Niké extraligy žien medzi Hit UCM Trnava a VKP Bratislava prilákal v sobotu večer do Mestskej športovej haly približne tri stovky divákov.

V zápase mohli tréneri využiť aj Challenge systém, ktorý vie overiť správnosť rozhodnutí rozhodcov, prostredníctvom desiatok kamier okolo ihriska. Výbornú atmosféru v hale dotvoril DJ Kali.

Ani podpora z publika však nestačila a domáce druhý semifinálový súboj prehrali. Po skončení zápasu však za bojovnosť a odvážne zákroky odmenili diváci Trnavčanky dlhým potleskom.

Začiatok prvého setu bol vyrovnaný a nik sa nedostal k výraznejšiemu náskoku. Pri stave 10:11 začali mať domáce volejbalistky problém s prihrávkou a postupne si VKP začalo budovať náskok až nakoniec hostky set vyhrali 25:17.

Druhý set sa pre domáce volejbalistky vyvíjal nádejnejšie. V priebehu setu si udržiavali tesný bodový náskok. V samotnom závere za stavu 22:22 však bratislavské družstvo dokázalo získať posledné tri body a vyhralo aj druhý set.

Koniec druhého setu poznačil nasledujúci herný prejav Hitiek a v treťom sete už, žiaľ, nedokázali konkurovať Bratislavčankám a prehrali 18:25.

Týmto víťazstvom je bratislavský tím už iba jedno víťazstvo od postupu do finále Niké extraligy žien. Tretí zápas sa odohrá v utorok 4. apríla o 20:00 v Dome športu v Bratislave. Tento duel vysiela v priamom prenose televízna stanica JOJ Šport.

V druhom semifinálovom súboji vyhráva Slávia EU Bratislava nad VK Nové Mesto nad Váhom 2:0 na zápasy. Tretí zápas sa odohrá na palubovke Slávie v stredu 5. apríla o 19.30.

HIT UCM TRNAVA - VKP BRATISLAVA   0:3 (-17, -22, -18)

– 0:2 NA ZÁPASY

Rozhodovali: Kováč a Juráček, 290 divákov.

HIT UCM: Konárová, Kotuličová, Sivičeková, Rosinská, Límová, Povrazníková, liberky Pagáčová a Poláčková (Chovanová, Jánošíková, Mlynarčíková, Ondrejková, Grófová, Sukovská). Tréner: R. Filípek.

VKP: Hrušecká, Boledovičová, Návratová, Fartelová , Smiešková, Kohútová, liberka Pelozo a Takáčová (Dreisigová, Štermenská, Pazúriková, Spevár, Písečná, Murillo). Tréner: P. Bernáth.

Hráčky zápasu: Michaela Rosinská (Hit UCM Trnava) – Tamara Hrušecká (VKP Bratislava)

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: „Už druhý zápas sa trápime s prihrávkou. Súper nás umne tlačí, to je realita. Máme ešte jednu šancu sériu zdramatizovať a viem, že sa o to pobijeme.“

Pavel Bernáth, tréner VKP: „Bol to ťažký zápas v ťažkom prostredí, keďže sme v tejto sezóne vyhrali v Trnave prvý raz. Som nesmierne rád, že sme zvíťazili. Zápas sa podľa mňa zlomil v druhom sete, kde Trnavčanky zabojovali. Hrali sme účelne, za bodmi. Presne tak, ako sa má play-off hrať a pevne verím, že to takto bude pokračovať aj v utorok.“