Trnavské rybníky
reklama

Futbalová glosa: Prvý gól som nestihol, posledný pripravil

ŠPORT - Futbal - Futbalová glosa | 4.4.2023, 10.01, prispievatelia

Futbalista Hrnčiaroviec Peter Vozár sa drží hesla, že šport aj život treba brať s nadhľadom. V tom duchu píše aj svoje glosy.

Futbalová glosa: Prvý gól som nestihol, posledný pripravil

Tentoraz išiel Vozo do zápasu ako žolík z lavičky. Foto: Ján Král

Púpavy pri aleji
reklama

 

Tentoraz písal o zápase Hrnčiarovce - Naháč 7:1.

 

Milí priatelia,
tak sme konečne nastúpili na súťažný zápas inkontinentálnej ligy, kde má veľká časť hráčov lepšie držanie lopty, ako uriney.
Keď už máme tie konferenčné, konfrontačné a konfederačné súťaže, aj inkontinentálna znie dobre.

 

V IX. liga-MEVA-sk.A-ObFZ TT - 16. kole, v preklade deviatom kruhu Danteho pekla nás čakal nevyspytateľný Naháč, súper na ktorého pôde sme nechali tri ligové body.

ŠUPA technika
reklama


Zápas sa kvôli derby s Donau millionarios posunul o hodinu dopredu, nastupovalo sa pár minút po predzápase starších žiakov, ktorí zdolali gólmi Dominika Ďaláka a Martina Hudečka húževnatého súpera z Hlohovca 2:1.


Chlapci z U15 tak naladili aj trikrát tak starších hráčov z A mužstva, a kým sa bol trénerko ich, teda ja, prezliecť do pracovného, tak Dudko už v 2. minúte otvoril skóre zápasu s Naháčom. Kralovič 1:0.


Rýchly gól však nepriniesol na naše kopačky potrebný kľud a veľmi často sme strácali lopty zlou rozohrávkou. Ak by ste tie lopty našli, sú s takou žltou potlačou. Na bielom.

 

Čarovné kopačky si však obul Miloš Turanský, ktorý kopal štyri rohy a po prvých troch padli prvé tri góly.


Mirko Bé doklepol v 15. minúte Kosťovu hlavičku, v 23. minúte tradične El capitano zvýšil na rozdiel troch gólov. Banič 2:0, Sedlický 3:0.


Najkrajšiu akciu zápasu narysoval Kubo z brány. Kolmým výhodom našiel v strede poľa osamoteného Mirka Bé, ktorý sa v stredovom kruhu zbavil dvoch súperov, neskutočnou kolmicou našiel nabiehajúceho Jeďa a ten s prehľadom upratal loptu do rohu brány - 31. minúta, Jedinák 4:0.


V 40. minúte vytiahol Kubo v bráne robinzonádu, tak sa stav zápasu do polčasu nezmenil.


Do druhého dejstva nastúpil lepšie súper. 


Vďaka nepresnostiam v našej rozohrávke a nedôraze v osobných súbojoch získali Naháčania optickú prevahu, z ktorej rezultoval v 52. minúte pokutový kop. 


To by ho však museli premeniť. O to, že sa tak nestalo, sa postaral Kubo, ktorý vystihol smer strely a vyrazenú loptu vzápätí chytil.


Jazykovedný vedci z ústavu SAV vraj zistili, pokiaľ mi pamäť neklame, že ak v texte máte prehlasované ä, tak to z vás inteligenta nespraví. Najmä, ak to píšete po ťažkej nedeli.


Aby ju mali ešte ťažšiu aj Naháčania, sa postaral v 63. minúte po Milošovej prihrávke Queto, ktorý dostal od trénera divokú kartu a tak si na ihrisku behal sem a tam. Kvetan 5:0.


Vybavené, otázkou zostalo iba skóre.


V 69. minúte predĺžil hlavou rohový kop Queto a na hranici päťky, kde sa vzal, tu sa vzal, Petrík sa odviazal a poltucet. Vozo 6:0.


V 71. minúte mal po Milošovej kolmici na päťke Dudko na výber: Sám pred prázdnou bránou z prvej poslať expresne loptu smerom na Igram, alebo si ju zastaviť, pripraviť a umiestniť vedľa brankára. 


Výborný výkon a nabehané kilometre nehodil len tak za hlavu a zvolil možnosť B. Kralovič 7:0.


Lekciu z futbalovej moderny som predviedol v 87. minúte, kedy som nepresnou prihrávkou založil súperovi útok a rýchlonohý Sersen zmiernil prehru Naháča. Sersen 7:1.


Keby to bolo na tréningu, že do dá posledný gól vyhráva, tak by sme prišli o tri body.


O týždeň v sobotu pred šibačkou do Vlčkoviec, k dispozícii už budú k plúckarom aj behaví dorastenci, tak je veľká pravdepodobnosť, že aspoň polovica mužstva nebude musieť nastúpiť za pomoci farmaceutík.


Vieme, kde je tam bufet?

 

PETER VOZÁR

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda na splátky
reklama