Na svetovom pohári v Rakúsku uspeli kickboxeri Banič a súrodenci Polakovičoví

ŠPORT - Bojové športy | 4.4.2023, 14.02, prispievatelia

Pre Igora Baniča je to vyvrcholenie jeho umiestnení na tomto podujatí.

Na svetovom pohári v Rakúsku uspeli kickboxeri Banič a súrodenci Polakovičoví

Igor Banič (uprostred) na stupni víťazov. Foto: CBŠ

Na Svetovom pohári WAKO – Austrian Classics kickboxing v rakúskom Innsbrucku štartovali pod hlavičkou slovenského WAKO výberu aj kickboxeri trnavských klubov CBŠ Perún Gym, Raptors a Glory šport gym.

Veľký úspech dosiahol Igor Banič (CBŠ Perun gym), ktorý zvíťazil v kategórii juniorov do 60 kg  v štýle fullcontact.

Po víťazstve Jaroslava Vašíka v roku 2015 v K1 seniorov a Simony Čambálovej v roku 2021 v kicklight kadetiek vybojoval pre Trnavu ďalší víťazný opasok zo Svetového pohára WAKO.

Pre Igora Baniča je to vyvrcholenie jeho umiestnení na tomto podujatí. V roku 2018 skončil v disciplíne kicklight druhý a v roku 2019 v kicklight kadetov tretí.

V roku 2019 získal na mládežníckych majstrovstvách Európy v maďarskom Györi bronzovú medailu v kicklight kadetov a zároveň bol vyhlásený Slovenským zväzom kickboxu ako najlepší kickboxer do 15 rokov za rok 2019. Majstrom SR v kickboxe sa stal zatiaľ päťkrát.

"Po zdravotných komplikáciach s kolenom sa vrátil späť vo vynikajúcej forme a je veľkým prísľubom do budúcna. Veľká vďaka patrí doktorovi Kuchtovi, ktorý mu dal problematické koleno dokopy," povedal tréner CBŠ Perúng Gym Trnava Andrej Mičianik.

Igor Banič s trénermi - Vladimírom Hečkom (vľavo) a Andrejom Mičianikom.

Popri hlavnej súťaží Svetového pohára sa uskutočnil aj turnaj nádejí, kde si skvelo počínali súrodenci Polakovičoví.

Adriána zvíťazila v point fightingu kadetov do 42 kg, Jakub vyhral lightcontact juniorov do 70 kg a v point fightingu juniorov obsadil tretiu priečku.

Lucia Adamcová získala druhé miesto v point fightingu kadetov do 60 kg. Všetci sú členovia Raptors Trnava, Adriána a Jakub sú deti trénera Raptors Adriána Polakoviča.

Jakub Polakovič na stupni víťazov.

Polakovičovci. Zľava Jakub, Adriána a otec Adrián.

Veľmi dobrý výkon v K1 juniorov do 67 kg podal Mário Jakubička z CBŠ Perún, ktorý vybojoval tretie miesto.

V polokontaktných disciplínach dobré výkony predvádzali kickboxeri CBŠ Perun gym Trnava Peter Feling, Ján Kačo, Simona Čambálová, Karolína Kostelná či Damián Kovacs, ktorí skončili pred bránami semifinále a obsadili konečné piate miesto.

Cenné kovy získal pre Raptors Trnava v kategórii nad 94 kg Martin Sochor, ktorý bol  v kicklighte na druhom mieste v lightcontacte na treťom.

CBŠ Perún gym v Innsbrucku.

Členovia Raptors Trnava.

Smolu mal Dávid Malan z Glory šport gymu Trnava. Po vyhratom zápase v kicklighte sa zranil a nemohol pokračovať ďalej, pritom mal našliapnuté ísť minimálne do semifinále. Celkovo obsadil piatu pozíciu.

Celkový pohľad na účinkovanie mladých trnavských kickboxerov vyznieva pozitívne, je síce veľa toho čo zlepšovať, ale v konkurencii špičkových pretekárov z vyspelých kickboxérskych krajín sa nestratili," dodal A. Mičianiak.