Trnavské rybníky
reklama

Ktoré pánske bežecké topánky sa oplatí vybrať?

AKTUALITY - Firmy | 4.4.2023, 14.12, reklamný článok

Nájsť bežeckú obuv, ktorá vám dokonale padne na nohu, nie je jednoduchá úloha. V skutočnosti je to zvyčajne prvá otázka, ktorú si položíme, keď sa rozhodneme začať behať alebo keď sa chystáme prijať inú športovú výzvu. Preto si v tomto článku povieme o tom, ktoré pánske bežecké topánky sa oplatí vybrať.

Ktoré pánske bežecké topánky sa oplatí vybrať?

 

Ako sa bežecké tenisky líšia od ostatných?

Pánska bežecká obuv sa od bežnej obuvi líši konštrukciou, materiálom a ďalšími atribútmi (nepremokavá membrána, ventilačné vložky, behúň).

 

Pri behu sa aktivujú úplne iné svalové skupiny ako pri chôdzi a výrobcovia to pri výrobe topánok na behanie zohľadňujú.

 

Na každodenné používanie si vyberte obuv, ktorá sa vám vizuálne páči a v ktorej sa vaše nohy cítia pohodlne. Na behanie sa uistite, že máte pánske bežecké tenisky, ktoré sú ľahké, majú dobré odpruženie, pevné šnúrky a správnu podrážku.

 

 

Aké by mali byť pánske bežecké topánky?

Päta bežeckej obuvi by mala byť vždy vyššie ako špička, aby sa noha hladko odvaľovala. Alternatívou môže byť vložka.

 

V oblasti päty a tiež po celej dĺžke podrážky musí byť odpruženie. Úroveň odpruženia závisí od kondície.

 

Profesionálni bežci, ktorí sú si istí svojou svalovou silou, sa môžu rozhodnúť pre minimálnu úroveň odpruženia, zatiaľ čo začiatočníci by mali zvoliť vyššiu úroveň.

 

Mali by ste si vybrať správnu veľkosť. Menšie tenisky môžu odierať a vytvárať tlak na chodidlá, čo spôsobí, že budú po behu unavené a bolestivé ešte nejaký čas.

 

Pri príliš veľkej veľkosti hrozí, že topánky na trati stratíte. Veľká veľkosť spôsobí, že vám pri behu trochu opuchnú nohy, takže aj plná veľkosť topánok vám bude trochu tesná.

 

Pánske bežecké topánky by nemali byť príliš ťažké, pretože príliš veľká hmotnosť vytvára dodatočný tlak na členok.

 

Dobré tenisky majú zvyčajne zapínanie na uzol alebo šnúrky, ktoré zabraňujú tomu, aby konce viseli von a šnúrky sa počas behu rozviazali. Je to veľmi dôležité, pretože rozviazané šnúrky sú častou príčinou zranení bežcov.

 

Pánska bežecká obuv by mala byť dobre vetraná, pretože nohy sa veľmi potia, čo môže viesť k vzniku plesní a pľuzgierov. Ventilačné jednotky umožňujú únik prebytočnej vlhkosti z obuvi.

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama