Trnavské rybníky
reklama

Spartak je blízko finále, stojí pred ním ešte odveta s Trenčínom

ŠPORT - Futbal - Spartak | 5.4.2023, 07.00, Ján Král

Finále sa bude hrať v Trnave 1. mája, v prípade postupu by sa Spartak stretol s jedným z dvojice Slovan Bratislava - Skalica.

Spartak je blízko finále, stojí pred ním ešte odveta s Trenčínom

Takto sa tešili spartakovci z víťazstva v prvom zápase na pôde Trenčína, ktoré dosiahli gólom v nadstavenom čase. Foto: Lukáš Grinaj

Púpavy pri aleji
reklama

 

Kľúčový zápas sezóny. Tak hovoria o odvete semifinále Slovnaft Cup-u s Trenčínom v trnavskom Spartaku. Hrať sa bude už dnes, v stredu 5. apríla o 18:00 na Štadióne Antona Malatinského v Trnave. Andeli si priviezli z ihriska náskok 2:1.


„Už keď sme sa dostali v slovenskom pohári takto ďaleko, bolo by sklamanie, ak by sme nepostúpili. Je to sen hrať finále doma pred vlastnými fanúšikmi, bol by to vrchol sezóny. Na tretie miesto v lige to máme dobre rozbehnuté, pomohla nám aj prehra Žliny v Dunajskej Strede, no musíme do konca pracovať. Finále Slovnaft Cup-u by ale bola čerešnička na torte,“ hovorí pred zápasom asistent trénera Spartaka Marián Hodulík.


Spartak v nedeľu remizoval v ligovej súťaži so Slovanom Bratislava 0:0, z pohľadu defenzívy predviedol veľmi kvalitný výkon a súpera nepustil v podstate do ničoho vážnejšieho.

ŠUPA technika
reklama

 

Trenčín má v lige úplne odlišnú situáciu, bojuje v skupine o záchranu. Minulý týždeň pristúpili v klube k trénerskej zmene, Mariána Zimena nahradil František Straka.

 

Český lodivod začal dobre, po sobotnom víťazstve v Liptovskom Mikuláši 2:0 sa Trenčín odpútal z barážovej priečky.


„Trenčín vymenil trénera, ale ich herný systém sa zásadne nezmenil. Po víťaznom zápase sa možno mužstvo prebralo, nový impulz môže ich tím vyburcovať a nakopnúť ich. Treba si uvedomiť, že ešte sme nevyhrali, sme kvázi len v prvom polčase dvojzápasu,“ prízvukuje pravá ruka trénera Gašparíka.


„Oprieť sa chceme o dobrú defenzívu, musíme byť trpezliví a disciplinovaní, dobré prepínať medzi obranou a útokom a pokúsime sa strelecky rozhodnúť.“

 

Stále to má v nohe. Marián Hodulík bol v hráčskej kariére stredným obrancom. Foto: Lukáš Grinaj

 


Spartakovci mali oproti AS o deň menej na zregenerovanie po ligovom stretnutí. Hneď po stretnutí hráči, ktorí nemali potrebné vyťaženie v derby, absolvovali bežecký tréning.

 

V pondelok naordinovali tréneri jednotku zameranú na regeneráciu a v utorok na taktiku, pričom hráči absolvovali aj viacero videoanalýz.


Isté je, že do hry nezasiahnu dlhodobo zranení Mikovič a Bolaji, fit ešte stále nie je ani Ofori. Twardzik už trénuje naplno, otázne je, či budú tréneri niečo meniť na zostave, ktorá proti Slovanu naplnila taktické zámery.


Vstupenky na duel sa predávajú online, fyzicky sa dajú kúpiť i v klubovom fanshope.

 

Opäť bude otvorený detský sektor, kam majú voľný vstup deti v skupinách alebo v sprievode mamičky. Stačí sa len mailom prihlásiť na office@fcspartaktrnava.com.

 

Permanentky na duel platia, členovia členského programu Rodzinasi aj na tento súboj môžu uplatniť svoj kód na voľnú vstupenku.

 

Registračku oprášiť neplánuje

Utorkový tréning absolvoval so Spartakom aj vekom ešte dorastenec Sebastian Nagy. Krídelník či podhrotový futbalista sa v dobrom svetle ukazoval v drese devätnástky už počas jesene, na jar bude hrať za treťoligové Malženice v boji o postup. Popritom sa oťukáva na tréningoch v A-tíme.


„Pri zraneniach hráčov potrebujeme doplniť počet na tréningu, aby sme mohli nacvičovať herné situácie. Dohoda znie, že bude s nami trénovať vždy v úvode týždňa. Takisto z kolektívu Malženičanov s nami absolvuje tréningy ďalší produkt našej mládežníckej liahne Alex Horvát,“ hovorí Hodulík.

 

Na tréningu Spartaka bol aj Sebastian Nagy, na fotografii vedľa Mareka Ujlakyho a Patricka Karhana. Foto: Lukáš Grinaj

 


Mimochodom, aj asistenti Spartaka sa niekedy zapájajú na tréningu do nácviku herných situácií. Týka sa to aj Hodulíka, ktorý bol počas hráčskej kariéry obrancom, zahral si aj druhú nemeckú ligu za Gütersloh.

 

Registračku ale oprášiť neplánuje. „Dajte pokoj, už mám svoj vek, musím sa vo futbale venovať iným veciam a hlavne si dávať pozor na zdravie,“ zasmial sa 43-ročný Hodulík.

 

reklama

Podeľte sa s nami o váš názor!

Aktuálne správy

reklama

TRNAVSKÝ HLAS je registrovaná ochranná známka Právne informácie | Ochrana osobných údajov | Etický kódex | Reklama | RSS | Kontakty | Nastavenie cookies | Cookies politika
Copyright © 2010-2024. Všetky práva vyhradené
Tento web beží na serveroch webhouse.sk
Mazda / TANEX Trnava
reklama